Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Opryskiwacze 

Prawidłowa aplikacja środków ochrony roślin może odbyć się jedynie przy użyciu odpowiedniego opryskiwacza. Szeroki wybór tych urządzeń znajdziesz właśnie w tej kategorii!


na stronę
Jest 22 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 22 elementów

Sukces środków ochrony roślin leży w opryskiwaczu!

Dbasz o swój ogród i ogródek warzywnymi tygodniami. Starasz się zabiegi pielęgnacyjne i ochronne tak, aby przynosiły one, jak najlepsze rezultaty. Opieka nad każdym skrawkiem zieleni jest sporym wyzwaniem. Szczególnie wtedy, kiedy musisz sięgnąć po środki antychwastowe, przeciwgrzybowe czy też środki na szkodniki roślin. W takiej sytuacji nie można pozwolić sobie na przypadkowe działanie - należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Złe stosowanie środków ochrony roślin może skończyć się ich uszkodzeniem. Do prawidłowej aplikacji wszystkich środków ochrony roślin potrzebny jest odpowiedni opryskiwacz. Inaczej nie będzie możliwe równomiernie skropienie roślin rozrobionym z wodą środkiem, więc nie zadziała on w równomierny sposób.

Jak wybrać odpowiedni opryskiwacz?

Wybór opryskiwacza jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Pierwszą sprawą jest pojemność - nie każdy potrzebuje opryskiwacza, który jest w stanie zmieścić 20 czy też 25 litrów wody. Jeśli z tego urządzenia korzystasz sporadycznie albo na bardzo małej powierzchni, wybierz mały opryskiwacz ręczny. W naszej ofercie znajdziesz modele, które mieszczą w sobie nawet tylko litr wody rozrobionej ze środkiem ochrony roślin. Niewielki opryskiwacz doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji roślin balkonowych, jest wystarczający do spryskania kilku rządków warzyw czy pozbycia się uciążliwych chwastów wokół domu. Niewielki, łatwy do użycia, poręczny i bardzo prosty w przechowywaniu. W naszej ofercie znajdziesz także opryskiwacze o trochę większej pojemności - 1,5 litra, 2 litry oraz 3 litry. W zupełności wystarczą na domowe potrzeby, sprawdzają się podczas pielęgnacji i zakładania ogrodów. Jeśli potrzebujesz większej objętości, to także takie rozwiązania możesz zakupić w naszym sklepie. Opryskiwacz Mercury o pojemności od 6 do nawet 20 litrów to modele, które możesz założyć na plecy. Długa lanca i umieszczona z boku pompka umożliwiają prostą obsługę. Opryskiwacz założony jak plecak daje dużą swobodę ruchów i umożliwia opryskanie dużej powierzchni. Można je z powodzeniem stosować na przydomowych uprawach, bez obawy o to, że w połowie zabiegów będzie trzeba uzupełniać wodę w zbiorniku.

Konserwacja opryskiwacza

Kiedy już wybierzesz odpowiedni opryskiwacz Orlon, musisz także pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Opryskiwacz należy przechowywać w suchym miejscu, a w jego wnętrzu nie można pozostawiać wody ani wody rozrobionej ze środkami ochrony roślin. Staraj się zawsze przygotować dokładnie tyle mieszanki, ile potrzebujesz na jednokrotne użycie. Po skończonym zabiegu dokładnie wypłucz opryskiwacz - dzięki temu będzie można go używać bezpiecznie! Na co należy zwrócić uwagę? Na działanie wszystkie elementów opryskiwacza. Zacinające się dysze, niedziałająca pompka, czy złamana lanca do opryskiwacza kwalifikują się do wymiany. Na szczęście w naszej ofercie znajdziesz odpowiednie części zamienne. Dzięki nim w prosty sposób naprawisz swój opryskiwacz. Nasza oferta opryskiwaczy jest skierowana do osób prowadzących gospodarstwa domowe. W tej kategorii znajdziesz rozwiązania, które umożliwią Ci bezpieczne i proste używanie środków ochrony roślin!