Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Deratyzacja 

Myszy i szczury to szkodniki, z którymi musi radzić sobie wiele gospodarstw domowych i rolnych. Produkty z tej kategorii pozwolą Ci pozbyć się problemu raz na zawsze!


Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Pozbądź się problemu myszy i szczurów!

Myszy i szczury to realny problem, który pojawia się w wielu gospodarstwach rolnych. Te szkodniki mogą przenosić groźne dla zwierząt gospodarskich choroby (jak chociażby, brucelozę) oraz pasożyty. Poza tym uszczuplają zapasy i zanieczyszczają je, są dużym problemem w magazynach zbożowych oraz paszarniach. Niestety, ale myszy i szczury bardzo szybko się mnożą. Wystarczy para osobników, aby w ciągu roku ich obecność stała się naprawdę poważnym problemem. Dlatego też należy się ich pozbywać z gospodarstwa najszybciej, jak to tylko możliwe.

Czy kot poradzi sobie ze szkodnikami?

W wielu gospodarstwach rolnych jedynym sposobem na walkę z myszami i szczurami są koty. Niestety, ale nie są one w stanie zawsze kontrolować populacji szkodników. Co prawda mogą pomóc, ale tylko jeśli populacja jest niewielka, pod kontrolą. Wtedy głównym zadaniem kotów jest ochrona budynków inwentarskich, gospodarczych i mieszkalnych przed napływem nowych osobników. Warto wiedzieć, że wzmożona migracja myszy i szczurów odbywa się głównie jesienią. Szukają one miejsca do ochrony przed mrozami, a ciepłe, pełne jedzenia pomieszczenia są dla nich idealnym miejscem.

Metody walki ze szkodnikami

Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się problemu szkodników są łapki. Łapka na myszy jest sporo mniejsza od tej, przeznaczonej do łapania szczurów. Niestety, ale nie jest to rozwiązanie skuteczne przy większej ilości szkodników. Dobrym rozwiązaniem są żywołapki, które jednorazowe pozwalają na wyłapanie większej ilości szkodników. Trutka na myszy oraz trutka na szczury to doskonały wybór dla osób, które poszukują wygodnego, bezpiecznego środka. Nie jest to jednak sposób szybki, dlaczego? Preparat gryzoniobójczy ma opóźnione działanie. Myszy i szczury są inteligentnymi zwierzętami. Kiedy trafią na nowy pokarm, to podchodzą do niego z rezerwą. Jeśli preparat działa natychmiast, to szybko kojarzą fakt zjedzenia go ze śmiercią osobników. Opóźnione działanie trutki, takiej jak Toxan granulat, jest najlepszym sposobem na pozbycie się nawet bardzo dużej populacji. Trutki warto rozkładać regularnie, w specjalnie przeznaczonych do tego karmnikach i miejscach trudno dostępnych dla zwierząt gospodarskich i domowych.

Zapobieganie inwazji szczurów i myszy

Ochrona przed myszami i szczurami powinna trwać przez cały rok. Stosowanie trutek i żywołapek to dobry sposób na kontrolowanie populacji tych szkodników. Preparaty gryzoniobójcze należy regularnie wymieniać. Podczas ich wykładania nie powinno się dotykać ich rękami, dzięki temu będą one pozbawione zapachu ludzkiego. Szczególną uwagę należy zwrócić na pomieszczenia, w których podawana jest i przechowywana pasza dla zwierząt. Myszy i szczury żywią się zbożami, owocami, a także warzywami. Często próbują też dostać się do budynków mieszkalnych - warto zadbać o ochronę przed nimi, szczególnie w piwnicach, spiżarniach oraz na strychach.

Twój partner w walce ze szkodnikami

W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór produktów, które pomogą pozbyć się szkodników. Oferujemy pułapki, trutki i inne sposoby, które pozwolą kontrolować populację szkodników.