Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Środki owadobójcze 

Obecność owadów jest nieodłącznym elementem życia na wsi i prowadzenia produkcji zwierzęcej. W tej kategorii znajdziesz skuteczne sposoby na to, aby ograniczyć plagę latających i gryzących stworzeń.


na stronę
Jest 27 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 27 elementów

Uchroń się przed owadami!

Muchy i inne owady, chociaż pozornie bezpieczne i delikatne, potrafią przyczynić się do spadku wydajności produkcji, a także do rozprzestrzeniania się wielu chorób. Niestety, produkcja zwierzęca jest praktycznie nieodłącznie związana z pojawianiem się chmary różnych owadów. Powodują one dyskomfort u zwierząt, są uciążliwe również dla ludzi. Zwierzęta gospodarskie w ich towarzystwie są szczególnie pobudzone, zmniejszają spożywanie paszy nawet o 15%, co przekłada się na gorszą produkcję. Niestety, ale odchody, mocz i ciepło to wręcz idealne warunki do rozwoju większości larw. Wszędobylskie owady z pewnością nie pozwalają utrzymać higieny, gdyż poprzez ugryzienia mogą w obrębie jednej stajni lub sąsiedztwa przenosić drobnoustroje.

Z jakimi owadami musisz walczyć?

Insektem, który najczęściej pojawia się w pomieszczeniach inwentarskich, są muchy. W oborach, stajniach, koziarniach i chlewniach zauważyć można między innymi muchy domowe, plujki, mięsne, bydlęce, zielone. Lubują się one w ciepłych temperaturach, warto pamiętać, że w pomieszczeniach inwentarskich temperatury muszą być wyższe niż na zewnątrz, więc muchy zaczynają być aktywne dużo wcześniej. Na wsi pojawiają się także często mrówki oraz komary, które najczęściej atakują domy. W tej kategorii znaleźć można różnorodne środki owadobójcze, które pomogą w prosty sposób pozbyć się problematycznych lokatorów ze swojego gospodarstwa.

Dezynsekcja pomieszczeń inwentarskich

Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się owadów jest bielenie ścian. Zabieg ten przeprowadza się przy użyciu mleka wapiennego, minimum dwa razy w roku. Jest to jednak zajęcie pracochłonne, szczególnie przy dużych powierzchniach, a efekt może nie być wystarczająco zadowalający. Wapno ma jednak dobre właściwości odkażające, które wynikają z jego właściwości żrących. Okresowe dezynsekcje lepiej jednak przeprowadzać przy użyciu środków owadobójczych, dostosowanych do skali problemu. Najpopularniejszym wyborem jest stosowanie środków do spryskiwania powierzchni w pomieszczeniach inwentarskich. Takie produkty owadobójcze znaleźć można także w naszej ofercie. Oprysk wykonuje się przy użyciu gotowego produkty w sprayu lub po rozrobieniu proszku z wodą. Stosując tę metodę, należy upewnić się, że środek nie dostanie się do jedzenia przeznaczonego dla bydła. Dostępne są zarówno środki zabijające dorosłe owady, jak i środki, które zatrzymują rozwój larw, niedopuszczając do ich przeistoczenia się w muchy. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie lepów na muchy i inne owady latające. Dzięki mocnej, lepkiej powierzchni zatrzymują one owady. W ten sposób można nie tylko pozbywać się dokuczających insektów z pomieszczeń inwentarskich, ale także kontrolować ich populację.

Nie tylko w oborze

Owady potrafią uprzykrzyć życie także domownikom. Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie, wybierz dostępne w naszej ofercie środki owadobójcze, które są bezpieczne do stosowania w domach. Dzięki nim raz na zawsze pozbędziesz się kłopotliwego problemu. W tej kategorii znajdziesz różne preparaty owadobójcze, dzięki którym znacznie ograniczysz populację much i innych owadów. Zapraszamy do zakupów!