Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Łańcuchy  

System uwięziowy bydła jest jednym z częściej stosowanych w Polsce. Dla komfortu swojego oraz zwierzęcia musisz zaopatrzyć się w odpowiednie łańcuchy. Znajdziesz je w naszej ofercie.


Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Łańcuchy dla bydła

System uwięziowy nadal jest jednym z popularniejszych systemów utrzymania bydła. Chociaż obecnie odchodzi się od niego na rzecz systemu wolnostanowiskowego w przypadku krów mlecznych, to jest on niezastąpiony podczas utrzymywania opasów.

Bezpieczna uwięź

Łańcuch żłobowy, który najczęściej używany jest przy systemie uwięziowym, ma za zadanie usytuować zwierzę w odpowiednim miejscu. Musi przede wszystkim pozwalać na swobodne wstawania oraz kładzenie się. Nie może jednak przeszkadzać w spożywaniu paszy czy piciu wody. Długość łańcucha nie może być zbyt długa. Jeśli będzie on zbyt luźny, to zwierzę będzie miało za dużą swobodę ruchu, co może doprowadzić do wyjadania paszy przez silniejszego osobnika, czy nawet do zaplątania się łańcuchami dwóch sztuk bydła. Najlepiej sprawdzają się łańcuchy z trzema końcami, które połączone są ze sobą za pomocą okrętki.

Łańcuch żłobowy może być używany do wiązania buhajów, byczków, jałówek i krów mlecznych. Można go stosować także podczas karmienia cieląt poniżej 6 miesiąca życia, jednak poza okresem karmienia nie mogą one być wiązane. Sposób zapinania i odpinania jest wygodny oraz bezpieczny dla człowieka, a niemożliwy do odpięcia przez zwierzę. Okrętka zabezpiecza przed przypadkowym uduszeniem bydła.

Jak wybrać odpowiedni łańcuch?

Łańcuchy żłobowe dostępne są w kilku rozmiarach. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowym elementem. W naszym sklepie proponuje rozwiązania różniące się pomiędzy grubością i długością. Dzięki temu w łatwy sposób można dopasować konkretny model do potrzeb zwierzęcia.

Długość łańcucha dobierana jest do wieku zwierzęcia, a więc także do wysokości żłobu. System uwięziowy musi dawać odpowiednio dużo swobody, a przy tym nie dawać zbyt wiele wolności. Zwierzę musi mieć miejsce do swobodnego obracania się, położenia i przyjmowania pasz.

U młodych sztuk należy szczególną uwagę przyłożyć do długości łańcucha i stopnia dopasowania. Szybko rosnące zwierzęta mogą bowiem mieć problemy z wbijaniem się łańcucha w ciało. Aby tego uniknąć, należy zostawić trochę luzu i często sprawdzać stan zapięcia. Dostępne w naszej ofercie łańcuchy żłobowe mają kilka stopni regulacji, co pozwala w wygodny i szybki sposób dopasować długość do obwodu szyi.

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości łańcuchy, wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu przez lata użytkowania nie tracą ani na wyglądzie, ani na wytrzymałości. Są odporne na korozję i posiadają wygodny system regulacji.