Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Środki ochrony roślin 

Poszukujesz skutecznych środków ochrony roślin? Znajdziesz je w tej kategorii? Szeroki wybór dostępnych środków pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję!


Jest 11 produktów.
 • Wszechstronny środek o działaniu chwastobójczym. Idealny przy zwalczaniu perzu, chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Pierwsze objawy działania środka są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po upływie 3 tygodni. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza, silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

  119,00 zł
 • Apacz 50 WG jest środkiem owadobójczym w formie granul do sporządzenia zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Gramatura: 40G. Data ważności: 30.12.2017r. Seria: 2690651038.

  55,00 zł
 • Środek owadobójczy w formie emulsji, olej w wodzie, do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych. Wystarcza na 8-12l wody. Gramatura: 2x5ml.

  12,00 zł
 • Środek owadobójczy w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących (mszyce, śmietki, wciornastki, stonka ziemniaczana) w roślinach rolniczych, sadowniczych i warzywnych. Na roślinie działa powierzchniowo. Wystarcza na 7-25l wody. Gramatura: 5ml.

  9,00 zł
 • Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczaniu perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych i warzywnych w okresie wegetacji. Gramatura: 100ml.

  19,00 zł
 • Starane Trawniki jest środkiem chwastobójczym w formie płynu (emulsja olejowa w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych i polowych. Gramatura: 20ml.

  13,90 zł
 • Ortus 05 EC jest środkiem przędziorkobójczym w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania przędziorków i szpecieli. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych. Gramatura: 20ml.

  15,00 zł
 • Roundup żel jest środkiem chwastobójczym w formie żelu do bezpośredniego stosowania na liście chwastów, przeznaczonym do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) w ogrodach przydomowych i działkowych, w tym na powierzchniach wyłączonych z uprawy. Pojemność: 140ml.

  29,00 zł
 • Zwalcza choroby grzybowe - szara pleśń, rak drzew, zgorzel kory, plamistości, zgnilizny, fuzarioza naczyniowa. Skoncentrowany środek w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą o działaniu systemicznym. Przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych przed chorobami...

  6,00 zł
 • Środek ochrony roślin Target Miedzian ma działanie zarówno grzybobójcze, jaki przeciwbakteryjne, dlatego przyda się jako uniwersalny i podstawowy preparat do protekcji Twoich upraw. Możesz także zastosować środek w hodowli ekologicznej, ponieważ jest do tego odpowiednio certyfikowany.

  7,00 zł
 • Łatwy w stosowaniu środek do ochrony roślin ozdobnych w pomieszczeniach zamkniętych, w gruncie i pod osłonami oraz uprawie warzyw (pod osłonami i w gruncie).

  25,00 zł
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Środki ochrony roślin - jak je wybierać i stosować?

Chyba nikt nie wyobraża sobie nowoczesnego rolnictwa bez stosowania środków ochrony roślin. Pozwalają one pozbyć się nie tylko chwastów, ale też grzybów oraz szkodników. Ich stosowanie nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla dużych rolników - korzystać z nich można także we własnym ogrodzie. W interesie każdej osoby, która stosuje środki ochrony roślin, leży przede wszystkim prawidłowe ich stosowanie. Dzięki temu działają one prawidłowo i nie szkodzą ani ludziom, ani zwierzętom.

Jaki środek wykorzystać?

Przede wszystkim ustalić należy, jakie problem na zostać rozwiązany przy użyciu środków ochrony roślin. Jeśli planujesz wykorzystać oprysk, który zwalcza problem chwastów w uprawach, sięgnij po takie rozwiązania jak Koyote lub Chwastox. W naszej ofercie mamy szeroki wybór środków chwastobójczych, które pozwolą zadbać między innymi o rzepak, pszenicę, jęczmień oraz kukurydzę. Jeśli chcesz pozbyć się szerokiego spektrum roślin, wybierz na przykład Roundup. Jest to środek, który jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej uciążliwymi roślinami. Zupełnie inną grupą produktów są środki grzybobójcze. Różne rodzaje grzybów występują naturalnie w glebie. W sytuacji, kiedy namnażają się zbyt intensywnie, mogą atakować rośliny uprawne. Środki zwalczające grzyby są skuteczne i bezpieczne dla upraw. Środki owadobójcze chronią przed szkodnikami, które niszczą rośliny. Najpopularniejszym środkiem tego typu jest Actara. Substancje zawarte w tym produkcje niszczą skutecznie larwy oraz chrząszcze stonki ziemniaczanej, które są największym problemem w uprawie ziemniaków. Dobranie odpowiedniego środka powinno przede wszystkim polegać na przeanalizowaniu problemu. Czasami nie ma bowiem konieczności używania środków chwastobójczych lub grzybobójczych.

Odpowiednia dawka i czas oprysku

Skuteczność środków ochrony roślin zależy przede wszystkim od dawki. Zbyt wysoka może porazić rośliny, a w rezultacie doprowadzić do zniszczenia całej uprawy. Z kolei zbyt mała dawka nie zadziała, a grzyby lub owady mogą się uodpornić na zastosowany w oprysku środek. Informacje o dawkowaniu środków znaleźć można na etykiecie każdego produktu. Kluczowym elementem jest także odpowiedni termin wykonania zabiegu. Zbyt wczesne lub zbyt późne zastosowanie produktu wpływa negatywnie na jego skuteczność, a często też zagraża uprawie. Odpowiedni termin, zgodny z zaleceniami producenta, pozwala na szybkie pozbycie się problemu.

Odpowiednia technologia oprysku

W naszym asortymencie znajdziesz środki, które mogą być stosowane zarówno na polu, jak i w przydomowym ogródku. Dostępne w sklepie środku ochrony roślin są dostępne również w niewielkich pojemnościach, w sam raz do użytku na niewielkiej powierzchni. W każdym wypadku niezwykle ważna jest jednak odpowiednia technologia oprysku. Stosowany do wykonania oprysku sprzęt musi być sprawny, a opryskiwacze rolnicze muszą mieć ważny przegląd techniczny. Oprysku nigdy nie można wykonywać w czasie deszczu, wiatru, czy też w pełnym słońcu. Urządzenie do wykonania oprysku musi być odpowiednio skalibrowane, dzięki temu dawka będzie precyzyjna.