Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Szampony  

Pielęgnacja zwierząt domowych jeszcze nigdy nie była łatwiejsza. Proste w użyciu szampony pielęgnacyjne i przeciwpchelne, których wybór znajdziesz w tej kategorii, sprawią, że twój zwierzak będzie zadowolony.


Jest 4 produktów.
 • Szampon w piance przeznaczony do zwalczania pasożytów bytujących w sierści psa. Zawiera biologicznie aktywną substancję, która szybko i skutecznie zabija pchły. Doskonale usuwa zabrudzenia i nadaje sierści połysk. Pojemność 150 ml.

  12,00 zł
 • Szampon w piance przeznaczony do zwalczania pasożytów bytujących w sierści psa. Zawiera biologicznie aktywną substancję, która szybko i skutecznie zabija pchły. Doskonale usuwa zabrudzenia i nadaje sierści połysk. Nie zakłóca zmysłu powonienia. Pojemność 100 ml.

  8,50 zł
 • Dwa delikatne szampony pielęgnacyjne przeznaczone dla psów o maści jasnej oraz ciemnej. Skutecznie usuwają zabrudzenia i przebarwienia. Zawierają substancje nawilżające i kondycjonujące. Ułatwiają rozczesywanie, likwidują nieprzyjemny zapach sierści psa. Nadają jej naturalną puszystość, połysk i witalność. Pies zyskuje zdrowy i zadbany wygląd.

  6,50 zł
 • Preparat w postaci kropli przeznaczony do zwalczania pasożytów bytujących w sierści psa. Substancja biologicznie aktywna zabija pchły oraz skutecznie hamuje ich namnażanie. Zapobiega również powtórnej inwazji. Preparat szybko rozprzestrzenia się po sierści i skórze psa, działając na pasożyty w sposób kontaktowy. Substancje czynne: Permetryna 25%,...

  11,00 zł
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Najlepsza pielęgnacja dla Twojego pupila!

Pielęgnacja zwierząt domowych jest bardzo ważnym aspektem opieki nad nimi. Aby móc odpowiednio zaopiekować się swoim pupilem, należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki pielęgnacyjne. W tej kategorii znajdziesz produkty, które pomogą Ci w utrzymaniu czystości Twojego psa i kota!

Jak często kąpać zwierzęta?

Nie ma żelaznych reguł, które mówią o tym, jak często należy kąpać psa lub kota. Te drugie zazwyczaj o swoją higienę dbają w wystarczającym stopniu, czego często nie można powiedzieć o psach. Wiele zależy od sierści i pogody.

Woda do kąpieli powinna być letnia. Błędem jest używanie szamponów przeznaczonych dla ludzi - mogą one powodować podrażnienie i łupież. Najlepiej do pielęgnacji sierści sprawdzają się specjalne szampony pielęgnacyjne. Po kąpieli wystarczy psa lub kota osuszyć delikatnie miękkim ręcznikiem, można nawet użyć suszarki z chłodnym nawiewem. Kąpiel nie będzie stresująca, jeśli przyzwyczaimy do niej zwierzę już za młodu.

Przed kąpielą, a także po niej, należy dokładnie wyczesać długowłose zwierzęta. Zarówno psy, jak i koty, lubią delikatne czesanie, które kojarzy się im z głaskaniem. Wyczesywanie sierści powinno wejść w nawyk właścicielom. Jest to zabieg bardzo ważny także w przypadku zwierząt krótkowłosych - w tym celu należy używać gumowej rękawicy lub miękkiej szczotki.

Przy okazji kąpieli warto też sprawdzić stan paznokcie u zwierzęcia. Zbyt długie należy skrócić. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne sprawiają nie tylko, że pies lub kot czuje się lepiej. Pozwala to także budować więź z pupilem.

Ochrona przed pchłami

Pchły są zwierzęcym i kocim pasożytem zewnętrznym, który może żerować także na innych kręgowcach, nawet na ludziach. Zwalczanie pcheł jest trudne ze względu na ich niewielki rozmiar i żywotność. Dorosła pchła jest w stanie przeżyć kilka miesięcy bez pożywienia! W trakcie swojego życia pchła psia znosi 400 - 600 jaj, z których wykluwają się larwy. Zazwyczaj żerują one na legowiskach zwierzęcych, a po osiągnięciu dojrzałości przenoszą się na psa lub kota.

Zwierzę zaatakowane przez pchły często jest drażliwe, osowiałe, często się drapie. W przypadku dużej inwazji na skórze zwierzęcia może pojawić się wiele rozdrapanych miejsc. Co więcej, pchły przenoszą także wirusa białaczki kotów czy psiego tasiemca. Należy więc bezwzględnie je likwidować.

Dostępne w naszym sklepie szampony i pianki przeciwpchelne są doskonałym sposobem na pozbycie się problemu pasożytów. Mogą być stosowane profilaktycznie, jak i doraźnie. Co więcej, w naszym asortymencie znaleźć można także krople przeciwpchelne. Pozwolą one skutecznie chronić zwierzęta przed tymi owadami.

Profesjonalna pomoc w pielęgnacji zwierząt

Doskonale rozumiemy potrzeby właścicieli zwierząt domowych. Wiemy też, że psy i koty są ważnym składnikiem pejzażu wsi, służą ludziom i pomagają chronić nasz dobytek. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnych środków, które pomogą w pielęgnacji zwierząt.

Delikatne szampony oraz środki przeciwpchelne pozwalają opiekować się zwierzętami z łatwością. Zapraszamy do przeglądania tej kategorii!