Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozpuszczalniki  

Szukasz dobrych rozpuszczalników? W naszej ofercie znajdziesz wybór substancji, które ułatwią Twoją pracę!


Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Jaki rozpuszczalnik wybrać?

Czym są rozpuszczalniki? Krótko mówiąc, są to płyny, które służą do rozcieńczania. W domowych warunkach zazwyczaj są wykorzystywane do procesu czyszczenia. W rozpuszczalniki rozpuszczają się niepożądane substancje, które następnie mogą zostać usunięte mechanicznie. Służą one także do rozcieńczania na przykład farb czy lakierów, są stosowane do tworzenia roztworów z substancjami, które stosowane samodzielnie byłyby zbyt mocne. Wybór odpowiedniego rozpuszczalnika nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, a każdy z nich ma inne właściwości chemiczne. Dobór odpowiedniego rozpuszczalnika jest kluczowy.

Rodzaje rozpuszczalników

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rozpuszczalników. Każdy z nich składa się z innych substancji, a w związku z tym ma inne zastosowanie.

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny, nazywany też benzyną ekstrakcyjną, sprawdza się doskonale przy usuwanie tłustych plam i substancji. Doskonale rozcieńcza tłuszcze, woski, oleje. Benzyna ekstrakcyjna może być stosowana w gospodarstwach domowych do czyszczenia ubrań roboczych z tłustych zabrudzeń. Stosuje się ją także do odtłuszczania powierzchni przeznaczonych do malowania. Jest to z pewnością rozpuszczalnik o bardzo szerokim zastosowaniu i powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie.

Rozpuszczalnik nitro składa się z różnych rozpuszczalników organicznych, zazwyczaj jest to mieszanka toluenu i acetonu z niewielkimi dodatkami innych substancji. Nitro używa się przede wszystkim w przemyśle lakierniczym, do rozrzedzania farb, a także kleju. Doskonale sprawdza się podczas malowania - przy jego pomocy z łatwością można umyć pędzle, wałki i wiaderka po farbie.

Rozpuszczalnik ftalowy służy do rozcieńczania i usuwania ftalanów. Ftalany są czynnikami powłokotwórczymi, stosowane są w produkcji między innymi farb i wyrobów bitumicznych. Rozpuszczalnik ftalowy nadaje się do rozcieńczania i mycia narzędzi.

Rozpuszczalnik lakowy używany jest do rozcieńczania farb lakowych, olejnych oraz wyrobów asfaltowych. Stosowany jest do mycia narzędzie malarskich i usuwania zabrudzeń.

W naszej ofercie znaleźć można też rozpuszczalnik uniwersalny. To produkt doskonały dla osób, które poszukują możliwie najbardziej uniwersalnego rozwiązania. Można go bezpiecznie stosować do rozcieńczania wyrobów olejnych, ftalowych, uszczelniaczy, klejów. W gospodarstwie domowym może być bezpiecznie stosowany do pozbycia się resztek lakiery, odtłuszczenia powierzchni przed malowaniem, usuwania resztek farby.

Pojemność dobrana do Twoich potrzeb

W naszym sklepie oferujemy rozpuszczalniki w różnych pojemnościach. Potrzebujesz niewielkiej ilości do domowego użytku? Wybierz mniejszą, poręczną butelkę. Dzięki temu produkt zużyjesz szybciej i nie będzie on zalegał przez długi czas. Jeśli potrzebne Ci są jednak zdecydowanie większe pojemności, to bez problemów zakupisz je w naszym sklepie. Dzięki nim praca w Twoim warsztacie, firmie budowlanej czy w gospodarstwie rolnym będzie przebiegała bez najmniejszych problemów. Zapraszamy na zakupy!