Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Worki 

Worek jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gospodarstwa rolniczego. W tej kategorii znajdziesz wytrzymałe worki, które użyć możesz do przechowywania płodów rolnych.


Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Wytrzymałe worki dla Twojej wygody

Są takie rzeczy, bez których praca na wsi nie byłaby możliwa. Worki z pewnością należą do grupy produktów wręcz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa rolnego. Są one podstawowym narzędziem pracy, stosuje się je praktycznie w każdym gospodarstwie rolnym.

Wytrzymałość i rodzaje worków polipropylenowych

Worki polipropylenowe to najczęściej wykorzystywany rodzaj worków. Są one przeznaczone do pakowania nieprzetworzonych materiałów sypkich, takich jak zboże. Stosuje się je także do gotowej paszy, mąki, cukru oraz otrębów. Znajdują zastosowanie nie tylko w rolnictwie. Są wygodnym sposobem na transportowanie piasku, żwiru i innych materiałów sypkich. Powszechnie stosuje się je we wszystkich gałęziach przemysłu. Na rynku dostępne są worki polipropylenowe obszywane i nieobszywane. Zakupić można je w różnych rozmiarach oraz o różnej gramaturze. Najpopularniejsze rozmiary to 65x105 cm (50 kg) oraz 50x80 cm (25 kg). Finalna ładowność zależy od transportowanego przy ich użyciu materiału. Gramatura worka oznacza masę jednego metra kwadratowego wyrobu i pozwala zrozumieć grubość oraz wytrzymałość materiału. Worki polipropylenowe do użytku w gospodarstwach rolnych są zazwyczaj dostępne w gramaturze 50 i 85 g. Z tego materiału można jednak produkować inne, bardziej wytrzymałe produkty, takie jak big bag (Q-bag), które pozwalają na bezpieczne transportowanie produktów o wadze nawet 1000 kg.

Worki raszlowe

Worki raszlowe, nazywane często workami ażurowymi lub siatkowanymi, jak sama nazwa wskazuje się produkowane z gęstej siatki. Taka charakterystyka nie jest przypadkowa. Ten rodzaj worków stosuje się bowiem do pakowania owoców, warzyw i innych produktów o większym kalibrze, które potrzebują wymiany powietrza. Często stosuje się je również do przewożenia drewna na opał. Worki raszlowe dostępne są w pojemnościach od 5 do 100 kg. Produkuje się je w różnorodnych kolorach, między innymi w kolorze białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, czerwonym, bordowym. Szeroka gama kolorystyczna przydaje się podczas pakowania plonów, na przykład ziemniaków. Każdy kolor worka może bowiem odpowiadać innemu gatunkowi ziemniaka, co pozwala posortować je w odpowiedni sposób. Wadą worków raszlowych jest mniejsza wytrzymałość. Ze względu na delikatniejszą strukturę łatwiej się zaciągają i mogą pojawić się w nich dziury. Ważne jest, aby wybierać tylko worki od sprawdzonego sprzedawcy. W naszej ofercie znaleźć można duży wybór worków raszlowych, jak i polipropylenowych.

Twoi partnerzy w pakowaniu zbiorów

W tej kategorii znaleźć można worki o różnych wymiarach i odmiennych charakterystykach. Dzięki naszej ofercie możesz wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Doskonale znamy temat rolnictwa i wiemy, jak ważny jest niepozorny worek. Oferujemy możliwość zakupu worków na sztuki - dzięki temu kupisz tylko tyle, ile akurat potrzebujesz. Sprzedawane przez nas produkty są nowe i będą Ci służyć przez długi czas. Sprawdź, co więcej oferujemy w kategorii artykułów gospodarczych!