Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Karmy dla gołębi  

Prawidłowe żywienie gołębi zapewnia im dobre zdrowie, wysoką płodność i doskonałe wyniki sportowe. W tej kategorii znajdziesz gotowe, zbilansowane karmy dla gołębi o różnych potrzebach.


Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Żywienie gołębi

Gołębie, szczególnie pocztowe, są w Polsce chętnie hodowane. Ustalenie prawidłowych dawek pokarmowych dla tych ptaków nie jest łatwym zadaniem. Wymagana jest spora wiedza z zakresu zootechniki.

Tradycyjnie gołębie karmi się dostępnymi w gospodarstwie ziarnami zbóż, a także ziarnami roślin motylkowych czy oleistych. Niejednokrotnie domową paszę podaje się w formie śrutowanej i wzbogaca się ją witaminami. Gotowe karmy dla gołębi są jednak o wiele lepszym, a przede wszystkim zbilansowanym, sposobem żywienia.

Jak karmić gołębie?

Gołębie często są karmione różnymi mieszankami zbóż i innych nasion, które rzucane są na ziemię lub podłogę w gołębniku. Podczas ich karmienia należy jednak zachować higienę - podawanie paszy z ziemi, na której znajdują się odchody, a więc i potencjalne pasożyty, jest sporym błędem. Podstawowym wyposażeniem każdego gołębnika powinny być karmidła i odpowiednie poidła.

Część osób wychodzi z założenia, że gołębie w okresie letnim są w stanie same poszukiwać pokarmów. Na pewno będą to robić, żerując na łąkach oraz podwórzu, ale taka dieta będzie nieprawidłowa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedokarmiany gołąb będzie niedożywiony. Średniej wielkości ptak dziennie zjada do 50 gramów ziarna, a gołębie mięsne nawet dwa razy tyle. Skład dawki pokarmowej zależy od rasy, przeznaczenia, a także stanu fizjologicznego.

Stan fizjologiczny, a dawki pokarmowe

Zima to czas, kiedy gołębie są poza okresem rozrodczym i często przez długi czas pozostają zamknięte w gołębniku. Ze względu na panującą w okresie zimowym niską temperaturę należy jednak podawać im zwiększone dawki karmy w czasie mrozów. W okresie zimowym karma może być uboga w białko, uniwersalna. Zimą wystarczy karmienie raz dziennie.

Okres składania jaj oraz odchowywania piskląt bardzo obciąża organizmy rodziców. Karmę należy podawać dwa razy dziennie o stałych godzinach. Zwiększone zapotrzebowanie na pokarm pojawia się również w okresie treningowym gołębi pocztowych.

Zbilansowana dieta

Samodzielne przygotowanie paszy dla gołębi to zadanie wymagające szerokiej wiedzy z zakresu żywienia tych ptaków. Oprócz zboża, należy pamiętać również o witaminach. W tym celu stosować można gotowe mieszanki witaminowe albo skarmiać gołębie odpadami owocowymi i warzywnymi. Utrzymanie odpowiedniej dla ptaków diety będzie mimo wszystko skomplikowane.

Gotowe karmy dla gołębi, które dostępne są w naszej ofercie, to odpowiednio zbilansowane rozwiązanie dla Twoich ptaków. Pasze przygotowane są zgodnie z zapotrzebowaniem tych ptaków. W naszym asortymencie stawiamy na różnorodność. Z tego też powodu oferujemy Państwu kilka rodzajów karmy dla gołębi. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą zawartością zbóż i składników mineralnych. Podając taką karmę można mieć pewność, że zwierzęta otrzymają wszystko to, co potrzebne im do szczęśliwego życia.

Robiąc zakupy w naszym sklepie, nie zapomnij kupić inne akcesoria do hodowli różnych zwierząt! Dzięki naszej ofercie poradzisz sobie z hodowlą nawet najbardziej wymagających gatunków.