Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Buty ochronne  

Dobre buty robocze to podstawa! Wybierając obuwie, musisz kierować się jakością wykonania oraz przeznaczeniem. W tej kategorii znajdziesz odpowiednie obuwie do pracy w gospodarstwie oraz obuwie specjalistyczne.


na stronę
Jest 84 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 84 elementów

Odpowiednie buty do pracy w gospodarstwie

Wybór obuwia roboczego jest niezwykle ważny. Źle dobrane buty wpływają negatywnie nie tylko na komfort użytkowania, ale też na bezpieczeństwo. Osoby, które pracują w gospodarstwie rolnym z pewnością doskonale wiedzą, jak wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji może zdarzyć się w ciągu dnia. Odpowiednie buty ochronne, dostosowane do różnych warunków, znajdziesz w tej kategorii.

Obuwie dla całej rodziny

W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne obuwie przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Kalosze dla najmłodszych pozwalają pociechą uczestniczyć na co dzień w wiejskim życiu. Dzięki nim dzieci mogą bez obaw o zabrudzenia obserwować z bliska pracę swoich rodziców, a tym samym uczyć się szacunku do pracy fizycznej. Dziecięce obuwie, które zakupić można w naszym sklepie, dopasowane jest do potrzeb dziecięcej stopy.

Ładne, kolorowe gumowce są elementem, który nosi się z przyjemnością. W naszej ofercie znaleźć można estetyczne obuwie przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Wykonane z lekkiej pianki buty z dodatkowym ociepleniem sprawdzają się idealnie także podczas wykonywania prac zimą. Ich atutem jest łatwość czyszczenia i wysoki komfort.

W kategorii znaleźć można również kalosze bez dodatkowego ocieplenia, a także obuwie pvc, posiadające normę spożywczą - doskonale nadają się do prac w przydomowych zakładach przetwórczych.

Bezpieczne buty ochronne

Gumowce, chociaż używane są na co dzień przez wielu rolników, to nie nadają się do wszystkich prac. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zmiażdżenia, uszkodzenia stopy lub przebicia podeszwy buta potrzebne są specjalistyczne buty ochronne. W zależności od planowanych prac wybrać można różne rozwiązania.

Lekkie buty bez wzmocnienia w części palcowej sprawdzają się doskonałe na co dzień. Dzięki nim godziny pracy miną w komfortowych warunkach. Jeśli potrzebujesz bardziej ukierunkowanej, specjalistycznej ochrony, wybierz buty bhp. Spełniają normy bezpieczeństwa i są najlepszym sposobem na zabezpieczenie stóp. Są one bardzo często używane nie tylko w pracy na wsi, ale też w zakładach produkcyjnych i na budowach.

Jak wybierać buty do pracy?

Wybór odpowiedniego obuwia roboczego jest bardzo ważny. Szczególnie podczas pracy w gospodarstwie rolnym można napotkać wiele zagrożeń. Osoba pracująca na wsi jest często narażona na uszkodzenia mechaniczne wynikające z użytkowania różnych maszyn rolniczych, czy też zmiażdżenie stopy przez zwierzęta gospodarskie. Do tego dochodzi ochrona przed zanieczyszczeniami pochodzenia zwierzęcego.

Z obuwia bhp korzystają najczęściej osoby pracujące w zakładach produkcyjnych oraz budowlańcy. Wysokiej klasy obuwie jest w stanie zminimalizować ewentualne urazy. Nie ulega wątpliwości, że jest to konieczny element wyposażenia na wielu stanowiskach.

Wybór obuwia powinien być podyktowany przede wszystkich charakterem wykonywanej pracy. Lekkie i łatwo zmywalne gumowce sprawdzą się podczas czyszczenia obory, ale nie chronią przed urazami, a przy długim noszeniu w upały mogą powodować spory dyskomfort.

Buty dostosowane do różnych warunków znajdziesz w naszej ofercie. Stawiamy tylko na sprawdzone rozwiązania. Dzięki temu oferujemy naszym klientom wygodne buty na różne warunki.