Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Nawozy 

Rośliny ozdobne i jadalne potrzebują wsparcia podczas wzrostu. Stosując odpowiednie nawozy dajesz im szansę na stabilny przyrost! W tej kategorii znajdziesz nawozy najlepszej jakości.


na stronę
Jest 57 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 57 elementów

Nawóz idealny - pielęgnacja i ochrona roślin

Nawozy często bywają demonizowane, a produkty “bez nawozów” w wielu przypadkach są reklamowane jako zdrowsze. W rzeczywistości jednak nawozy są roślinom bardzo potrzebne, a stosowane rozważnie, z uwzględnieniem potrzeb roślin i składem gleby, działają prawidłowo i polepszają plony. Wielu amatorów ogrodnictwa nie stosuje nawozów, gdyż nie wiedzą jakie rozwiązanie wybrać lub nie mogą zakupić nawozów w odpowiednio małych opakowaniach - korzystając z naszej oferty, możesz zakupić różnorodne nawozy, także w niewielkich opakowaniach w sam raz na własny użytek!

Pałeczka, granulat, żel, a może płyn?

W zależności od oczekiwanego efektu i okresu działania możesz wybrać różne rozwiązania. Na rynku dostępne są między innymi preparaty w płynie, żelu, w pałeczkach oraz granulowane. Które rozwiązanie najlepiej się sprawdzi? Nawóz w granulacie to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy masz zamiar użyć go na dużej powierzchni, na przykład na rabatach lub na trawniku. Granulowana forma pozwala na równomierny rozrzut (maszynowy lub ręczny), granulki rozpuszczają się stopniowo, odżywiając rośliny przez długi czas. Takich nawozów nie można jednak stosować na mokre rośliny (mogą się do nich przykleić i wypalić), ani przed dużymi opadami deszczu (zostaną wymyte). Przechowywać należy je w suchym miejscu, inaczej się zbrylają. Nawozy w płynie można zakupić zarówno jako gotowe rozwiązanie (na przykład nawozy firmy Biopon), jak i proszki do samodzielne przygotowania. Pozwalają na idealne odmierzanie dawek dla roślin. Taki płyn do warzyw lub roślin ozdobnych można stosować zarówno na zewnątrz, jak i w przypadku roślin w domach. Nawóz mineralny w żelu to bardziej skoncentrowany nawóz w płynie. Działa szybko, doraźnie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi takie rozwiązania w żelu, jak odżywka do storczyków, która pozwoli przedłużyć kwitnienie tych pięknych kwiatów. Pałeczki nawozowe stosowane są do roślin doniczkowych. W zależności od rośliny oraz od wielkości doniczki wkłada się jedną lub więcej pałeczek. Pod wpływem wilgoci z gleby stopniowo uwalniają one składniki odżywcze. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy masz dużo kwiatów i nie chcesz pamiętać o regularnym używaniu nawozów. Pałeczki mają przedłużone działanie, rozpuszczają się do końca i dają roślinie dostęp do składników odżywczych przez naprawdę długi czas. Forma nawozu zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Nasz asortyment oferuje możliwości wyboru najwygodniejszego dla naszych klientów produktu.

Jak stosować nawozy do roślin?

Stosując nawozy do roślin, należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Nie należy ani zmniejszać, ani zwiększać dawek, gdyż może to wpłynąć negatywnie na roślinę. Stosując te środki zgodnie z dawkami i z częstotliwością zalecaną dla danego gatunku roślin można mieć pewność skuteczności. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór nawozów, przeznaczonych dla roślin ozdobnych, trawników, drzew owocowych, krzewów oraz roślin doniczkowych. Bogaty asortyment pozwala każdemu dobrać idealne dla jego potrzeb rozwiązanie!