Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Producent
Pojemność

Wybierz olej dla Twoich maszyn  

Prawidłowa praca maszyn rolniczych to w dużej mierze kwestia doboru oleju. Jak o wybrać? W tej kategorii znajdziesz różnorodne rozwiązania, dopasowane do różnorodnych potrzeb!


Jest 8 produktów.
 • ​Nowa formuła najpopularniejszego w Polsce płynu chłodzącego. Płyn do chłodnic Petrygo Q NEW produkowany jest w oparciu o wysokiej jakości glikol etylenowy oraz specjalnie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających, które zapewniają pełną ochronę układów chłodzenia wykonanych z aluminium, innych stopów metali oraz w układach mieszanych.

  10,00 zł
 • Lotos Superol CC powstał z myślą o silnikach Diesla z lekkim doładowaniem. Jest to olej jednosezonowy z najlepszymi właściwościami zabezpieczającymi ma w okresie letnim. Produkt spełnia normy:API CC oraz SAE 30.

  40,00 zł
 • Wielosezonowy olej silnikowy typu SHPD (Super High Performance Diesel). Zapewnia doskonałe smarowanie wysokoobrotowych, czterosuwowych silników wysokoprężnych.

  56,00 zł
 • Wysokiej jakości półsyntetyczny olej silnikowy przeznaczony do smarowania wysokoobciążonych silników wysokoprężnych o dużej mocy bez i z turbodoładowaniem.

  210,00 zł
 • Środek smarny przeznaczony do stosowania w różnego rodzaju nisko i średnio obciążonych układach hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie, leśnictwie i ogrodnictwie.

  35,00 zł
 • Wysokiej jakości, mineralny, wielosezonowy olej silnikowy opracowany z myślą o silnikach benzynowych i lekkich Diesela eksploatowanych w codziennych warunkach jazdy. Technologia oleju gwarantuje nie tylko optymalną ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji, ale zapewnia także doskonałe parametry oleju, redukuje ryzyko nadmiernego zużycia zaworów...

  45,00 zł
 • Smar plastyczny stosuje się do smarowania łożysk tocznych i ślizgowych pracujących w zakresach temperatur od -30 stopni C do +130 stopni C

  9,00 zł
 • Odporny na działanie wilgoci uniwersalny smar marki Orlen doskonale zabezpiecza przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku tarcia oraz korozją. Smar litowy powstał na bazie wysokorafinowanego oleju mineralnego połączanego z mydłami litowymi kwasów tłuszczowych i specjalnymi dodatkami uszlachetniającymi, które znacznie ulepszają jego właściwości.

  10,00 zł
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Wybierz olej dla Twoich maszyn

Rolnicy w swoich gospodarstwach rolnych posiadają ciągniki i inne maszyny specjalistyczne, które do prawidłowego działania potrzebują odpowiedniego oleju. Oleje stosowane są w silnikach, układach hydraulicznych oraz przekładniach.

Olej mineralny czy syntetyczny?

Oleje można podzielić na mineralne i syntetyczne. Najpopularniejsze są te pierwsze - produkowane w procesie destylacji oraz rafinacji ropy naftowej. Mają dobre właściwości, a ich zaletą jest także relatywnie niewielka cena. Oleje mineralne są więc z powodzeniem stosowane w różnych maszynach rolniczych. W traktorach i maszynach rolniczych, szczególnie tych narażonych na bardzo ekstremalne warunki, mogą być stosowane także oleje syntetyczne. Ten rodzaj wytwarzany jest celowo przez człowieka, dzięki temu wykazuje się doskonałymi właściwościami nawet podczas pracy w skrajnych temperaturach. Olej syntetyczny jest znacznie droższy, ale też może być stosowany przez dłuższy czas. Traktory rolnicze i maszyny rolnicze napędza się silnikami diesla, które do prawidłowego działania potrzebują olejów najwyższej jakości. Wybór dobrego oleju powinien być podyktowany także tym, że ciągniki i maszyny rolnicze często pracują w trudnych warunkach - podczas mrozów, upałów, w czasie deszczu czy dużego zapylenia. W naszej ofercie znaleźć można oleje przeznaczony do różnych zastosowań. Znajdziesz u nas między innymi OLEJ ORLEN AGRO HL 46 5L o bardzo szerokim zastosowaniu. U nas zakupisz znane i lubiane oleje jak Petrygo Q New albo Olej Orlen Platinum Classic Mineral 15w-40. Stosowanie odpowiednich, dobrych jakościowo olejów, znacznie przedłuża pracę maszyn rolniczych. Źle dobrane oleje są często przyczyną awarii i skracają życie maszyn.

Olej nie tylko w silniku

Oleje stosuje się nie tylko w silnikach maszyn rolniczych, ale też w przekładniach oraz układach hydraulicznych. Stosować można w nich specjalistyczne oleje przekładniowo-hydrauliczne, które są uniwersalnymi olejami do stosowania we wszystkich maszynach. Oleje uniwersalne (UTTO) są odporne na działanie temperatury oraz wilgoci, nie osadzają się w układach, ułatwiają rozruch maszyn i doskonale smarują układ już od momentu zapalenia silnika. W maszynach rolniczych stosuje się także smary, takie jak smar Liten. W zależności od producenta smar może być wzbogacony o dodatki uszlachetniające, które poprawiają jego właściwości. Smary produkowane są z olejów mineralnych, stosować je można na wszystkich częściach ruchomych, dodatkowo zabezpieczają przed pojawianiem się korozji. W zależności od maszyny czasami do aplikacji konieczna jest smarownica, który wpycha smar w kalamitki.

Najlepsze oleje i smary dla Ciebie!

Każdy rolnik doskonale wie, że stosowanie odpowiednich środków konserwujących do maszyn jest niezwykle ważne. Tylko dzięki temu są one w stanie służyć przez długie lata. Jeśli liczy się dla Ciebie najwyższa jakość, to doskonale trafiłeś - w naszej ofercie znajdziesz polecane, sprawdzone przez wielu rolników oleje i smary. Stosując je regularnie, przedłużasz życie traktora i maszyn rolniczych.