Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Wkładki do butów  

Najlepsze wkładki do butów znajdziesz właśnie w tej kategorii. Dzięki nim poczujesz prawdziwy komfort!


Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Wybierz odpowiednie wkładki do butów

Pracujesz cały dzień w obuwiu roboczym? Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem są wkładki do butów. Chociaż wydają się one niepozorne i mało znaczące, to w rzeczywistości odpowiednie wkładki znacznie wpływają na komfort noszenia obuwia.

Wygodne wkładki to podstawa!

Większość osób nie zwraca uwagi na wkładki do butów z prostego powodu - są one już integralnym elementem obuwia i nawet jeśli po latach noszenia są dziurawe, to nikt się nimi nie przejmuje. W rzeczywistości jednak wiele butów nie posiada odpowiednich wkładek. Są one bardzo cienkie, przez co podatne na przecieranie, nie zapewniają prawidłowego oparcia dla stopy, ani odprowadzania wilgoci. Kupując buty, warto jak najszybciej zakupić odpowiednie wkładki, które poprawią komfort użytkowania.

Ciepło i sucho w każdych warunkach

Wkładki wpływają znacznie na komfort noszenia, przede wszystkim poprzez poprawę odprowadzania potu. Dzięki temu nawet zimą stopa pozostaje ciepła i sucha. Z kolei latem stopa się nie poci, zmniejsza się ryzyko powstawania odcisków na stopach.

Najpopularniejszym rodzajem są wkładki filcowe. Filc jest materiałem włókienniczym, który znany jest ludzkości od wieków. Jest komfortowy, miękki, ciepły i pozwala na wymianę powietrza. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością w przypadku wkładem do butów. Filcowe wkładki można nosić w obuwiu sportowych, kaloszach, ale też butach noszonych na co dzień. W naszej ofercie można znaleźć grube wkładki filcowe. Materiał ten dopasowuje się do naturalnego kształtu stopy. Dodatkową zaletą jest niska cena - wkładki filcowe można bez problemów wymienić w momencie, kiedy zużyją się.

Wkładki thermo to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o pracy w zimie. Szczególnie polecane są do noszenia obuwia piankowego i gumowego, które często nie jest tak dobrze ocieplone, jak inne buty robocze. Spód wkładek jest wykonany z folii aluminiowej, która doskonale izoluje od podłoża. Górna warstwa pokryta jest naturalną wełną - materiał jest znany z doskonałych właściwości.

Jak wybrać wkładki?

Czym kierować się przy wyborze wkładki? Powinna ona być przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. Niektórzy decydują się na korzystanie ze specjalnych wkładek ortopedycznych. Pozwalają one poprawić postawę ciała czy też pozycję stopy w bucie, można je nosić z każdym obuwiem, bez konieczności kupowania butów ortopedycznych. Takie wkładki to specjalistyczne rozwiązanie, które służy nie tylko komfortowi noszenia, ale ma również właściwości lecznicze.

Wkładki do butów należy dobierać do rozmiaru stopy. Na rynku dostępne są modele o określonych wymiarach, jak i wkładki, które należy samemu dociąć do odpowiedniej wielkości. Podczas wyboru lepiej sugerować się długością stopy, a nie rozmiarem buta podawanym przez producenta - mogą bowiem pojawiać się niewielkie różnice w rozmiarach stosowanych przez różne firmy. Wkładka nie może być ani za duża, ani za mała. Jeśli masz jednak wątpliwości, to lepiej wybrać wkładki o rozmiar większe - można ją delikatnie dociąć w razie potrzeby.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór wkładek. Dzięki nim poczujesz prawdziwy komfort!