Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Producent

Złączki do węży  

Planujesz zakupić wąż ogrodowy? Potrzebujesz do niego odpowiednich złączek - znajdziesz je właśnie tutaj!


na stronę
Jest 39 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 39 elementów

Złączki - podstawa systemu nawadniania

Rośliny, do prawidłowego rozwoju, potrzebują dużej ilości wody, która dostarczana jest im regularnie. Jaki jest najwygodniejszy sposób na nawadnianie roślin? To z pewnością dobrze przemyślany system nawadniający lub manualne podlewanie przy pomocy węża ogrodowego. Nie ma znaczenia, czy wybierasz jedno, czy też drugie rozwiązanie. Złączki do węży to podstawa, która pomoże Ci sprawnie podlać rośliny!

Nie tylko dla ogrodu

Warto pamiętać o tym, że węże ogrodowe mają zastosowanie nie tylko w ogrodnictwie. Ten system dystrybucji wody znajduje także zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Używając węża, można z łatwością podlać plantację warzyw lub owoców. Wielu rolników decyduje się również na podlewanie zbóż (szczególnie kukurydzy) i roślin okopowych (ziemniaków i buraków), które przeznaczone są do sprzedaży lub do skarmiania zwierząt gospodarskich. W oborach, koziarniach i kurnikach, które nie mają stałego dostępu do wody, wąż ogrodowy jest szybkim sposobem na dostarczenie wody zwierzętom.

Wąż ogrodowy jest również bardzo przydatny podczas prac porządkowych w gospodarstwie domowym. Woda dostarczana w ten sposób może być wykorzystywana do mycia elewacji, kostki brukowej, mycia samochodów i maszyn.

Złączki do węży ogrodowych

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór rozwiązań, dzięki którym z łatwością zorganizujesz najlepszy dla siebie system węży ogrodowych. Pierwszym krokiem jest podłączenie węża do kranu. Najlepiej w tym celu wybrać szybkozłączkę. Szybkozłączka może mieć różne rozmiary, dzięki temu z łatwością można dopasować ją do średnicy węża, jak i średnicy kranu. Te zazwyczaj wyrażone są w calach, a ich zakres waha się od ½ cala do 5/4 cala.

Jeśli musisz połączyć ze sobą dwa węże, także innych rozmiarów, wybierz reparator z redukcją lub bez niej. Ten rodzaj złączki pozwala na szybkie połączenie ze sobą dwóch węży, nawet o skrajnie różnych rozmiarach. Reparator może zostać z łatwością założony, jak i zdjęty w dowolnym momencie. Dzięki idealnemu dopasowaniu można mieć pewność, że dwa węże będą idealnie połączone, a w miejscu łączenia nie pojawi się wyciek wody.

Ważnym elementem jest również zakończenie całego systemu nawadniania. Najczęściej w tym celu stosuje się odpowiedni pistolet. Taka końcówka pozwala na manipulowanie strumieniem wody. Przy pomocy pistoletu można uzyskać, silny, jednostajny strumień pod odpowiednim ciśnieniem, jak i efekt lekkiego zraszania. Dzięki tej właściwości jeden pistolet może być stosowany do różnych zadań.

System nawadniania trawnika

Jeśli zależy Ci na wygodzie i pięknym trawniku, koniecznie wybierz zraszacz, który pozwoli Ci zapomnieć o konieczności ręcznego podlewania trawy. System zraszania może być w pełni automatyczny, dzięki temu trawa zawsze będzie wyglądać zachwycająco, a ty zapomnisz o uciążliwym podlewaniu.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór złączek oraz węży ogrodowych. Zaufaj jakości proponowanych przez nas produktów i ciesz się wygodą każdego dnia!