Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Zootechnika - artykuły do hodowli  

Hodowla zwierząt wymaga odpowiedniego sprzętu oraz pasz. W tej kategorii znajdziesz akcesoria do hodowli zwierząt gospodarskich oraz domowych.


na stronę
Jest 72 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 72 elementów

Zootechnika, czyli racjonalna hodowla zwierząt

Zootechnika jest nauką o racjonalnej hodowli zwierząt użytkowych. Składa się na nią wiele czynników. Swoim zakresem obejmuje takie zagadnienia, jak: rozród, genetyka zwierząt i doskonalenie ich, żywienie odpowiednimi paszami, higiena hodowli, organizacja produkcji zwierzęcej, a także mechanizacja produkcji. Dotyczy hodowli zwierząt gospodarskich, ale też futerkowych, rybactwa czy pszczelarstwa. W tej kategorii znaleźć można profesjonalne akcesoria do hodowli zwierząt, dzięki którym opieka nad zwierzętami będzie łatwiejsza, a ich wydajność większa.

Odpowiednie żywienie Twoich zwierząt

W naszej ofercie znajdziesz pełnowartościowe pasze dla zwierząt gospodarskich, jak i karmy dla psów i kotów. W końcu także te domowe pupile spełniają ważną rolę - chronią nasz dobytek i pomagają w zwalczaniu szkodników. Dobrze dobrana karma jest podstawą ich żywienia i zapewnia odpowiednią ilość składników odżywczych. W naszej ofercie znajdziesz suche i mokre karmy przeznaczone dla zwierząt domowych w różnym wieku i o różnych potrzebach.

W tej kategorii nie mogło zabraknąć także pasz dla zwierząt gospodarczych. Karmy dla gołębi, dodatki witaminowe dla drobiu, pasze dla bydła, trzody chlewnej czy też królików. Proponujemy także nowoczesne rozwiązania, dzięki którym karmienie i pojenie zwierząt będzie łatwiejsze. Mogą w tym pomóc między innymi automatyczne poidła dla zwierząt. Dzięki nim zwierzęta będą miały cały czas dostęp do dowolnej ilości wody, a rolnik będzie mógł zapomnieć o konieczności noszenia wody wiadrami. Korzyści są obustronne, mechanizacja procesu pojenia pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale też przekłada się na lepszą wydajność i szybszy wzrost zwierząt.

Chroń zdrowie zwierząt

Każdy hodowca doskonale wie, że zdrowe zwierzęta to lepsze przyrosty, więcej mleka i mniej problemów. Racjonalna hodowla i dobrostan zwierząt polegają przede wszystkim na zapewnieniu im odpowiedniej ilości miejsca i dobrych warunków bytowych, dobranych ze względu na gatunek, rasę oraz wiek.

Szczególną uwagę należy poświęcić czystości pomieszczeń inwentarskich i gospodarczych. Prawidłowa higiena udoju nie polega tylko i wyłącznie na czyszczeniu wymion. Składa się na nią troska o czystość każdego pomieszczenia, w którym przebywa bydło, ściółka musi być zawsze sucha, a zanieczyszczenia należy usuwać na bieżąco. Podobne zasady należy stosować w odniesieniu do każdych gatunków i rodzajów produkcji zwierzęcej. W zachowaniu higieny pomogą dostępne w naszym asortymencie środki myjące i dezynfekujące, przeznaczone do mycia urządzeń oraz powierzchni w oborach, stadninach, kurnikach i innych pomieszczeniach inwentarskich.

Profesjonalna pomoc w produkcji zwierzęcej

Wiemy, że produkcja zwierzęca jest często trudna i wymaga dużo zaangażowania ze strony rolnika. Z myślą o wygodzie i możliwości usprawnienia procesów hodowlanych stworzyliśmy rozbudowaną kategorię zootechniczną.

Naszym klientom oferujemy tylko produkty oraz karmy najwyższej jakości. Stosując je w swoim gospodarstwie rolnym, mogą mieć pewność, że działają na korzyść zwierząt gospodarskich i domowych.