Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Karmy  

Najlepsze karmy dla zwierząt hodowlanych. Dzięki nim Twoja hodowla odnosi same sukcesy!


Jest 1 produkt.
  • Antilaxan to mieszanka dietetyczna o działaniu profilaktycznym oraz eliminująca biegunki u cieląt. Zawiera szereg suplementów, które przeciwdziałają występowaniu biegunek i skracają czas ich trwania. Antilaxan zwiększa odporność cieląt, szczególnie w sytuacjach stresowych, reguluje przemianę materii, stymuluje pracę i zdrowie jelit, a także pobudza...

    30,00 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Odpowiednie żywienie zwierząt hodowlanych

Żywienie zwierząt gospodarskich to ważny element ich hodowli. Źle żywione bydło, trzoda czy zajęczaki będą miały mniejsze przyrosty. To nie jedyny problem, który może pojawić się w związku z niewłaściwą dietą. Zwierzęta, które otrzymują nieodpowiednio zbilansowane dawki pokarmowe, mają często problemy z rozrodem, pojawiają się u nich choroby, są osłabione.

Odpowiednie przechowywanie paszy dla zwierząt

Zwierzęta gospodarskie, takie jak bydło, trzoda, drób i zajęczaki, żywią się w dużej części trawą (także suszoną), zbożem, warzywami oraz owocami. Do karmienia używa się także gotowych, odpowiednio zbilansowanych mieszanek - zakupić można je w naszej ofercie. Ziarno i inne produkty używane do karmienia zwierząt nie mogą być spleśniałe, zamoczone, porośnięte. Zboże, warzywa i rośliny okopowe muszą być oczyszczone z kamieni, grudek ziemi i piasku. Wstępne czyszczenie, a także mycie, to ważne elementy przygotowania posiłków dla zwierząt.

Zboże zazwyczaj przechowywanie jest w magazynach lub w silosach. W takich miejscach należy zadbać o odpowiednią wentylację. Plony muszą być chronione przed atakami szkodników - w przypadku zboża są to owady i roztocza, ale też myszy oraz szczury. Miejsce przechowywania paszy musi być suche, a zwierzęta nie mogą mieć do niego swobodnego dostępu.

Jak podawać karmę?

Gotowa karma dla zwierząt, która jest dostępna w naszym sklepie, jest już odpowiednio przygotowania do podawania zwierzętom. Dzięki temu można znacznie ograniczyć czas potrzebny na karmienie zwierząt. Więcej pracy wymaga podawanie warzyw i owoców - muszą zostać odpowiednio pokrojone. Z kolei zboże najlepiej podawać w formie śruty.

Pasza dla zwierząt musi być podawana do czystych pojemników. Przed podaniem kolejnej porcji należy usunąć niezjedzone resztki. Ilość karmy należy dostosować nie do apetytu zwierzęcia, ale do wieku, rasy oraz warunków pogodowych. Więcej paszy należy podawać zwierzętom w okresie ciąży, zimą, a także w czasie intensywnego wzrostu.

Karma dla zwierząt ze specjalnymi potrzebami

Karma dla zwierząt hodowlanych ma ważne znaczenie z punktu widzenia dobrostanu. Odpowiednio zbilansowane pasze oraz dodatki pozwalają zwierzętom żyć w dobrym zdrowiu. Warto dobierać je do potrzeb zwierząt.

W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór karm dla różnych gatunków. Oferujemy również jakościowe dodatki dietetyczne, które pozytywnie wpływają na zdrowie zwierząt. W asortymencie posiadamy między innymi dodatki dla bydła, które działają profilaktycznie i eliminująco w przypadku biegunki. Takie dodatki łatwo podać z codzienną dawką paszy. Są szczególnie polecane w średnich i dużych stadach, gdzie często pojawia się biegunka o podłożu wirusowym. Każdy doświadczony hodowca bydła doskonale wie, że kilkudniowa biegunka wpływa negatywnie na stan zwierzęcia, na jego mleczność oraz przyrosty. Odpowiednie dodatki dietetyczne pozwalają zapomnieć o problemie.

Zapraszamy na zakupy - u nas znajdziesz szeroki wybór dodatków dietetycznych i karm dla Twoich zwierząt!