Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Akcesoria alkoholowe  

Chcesz przygotować domowe wino? A może marzy Ci się smak własnoręcznie uwarzonego piwa? W tej kategorii znajdziesz wszystko to, co potrzebne Ci do rozpoczęcia przygody z domowymi alkoholami.


Jest 10 produktów.
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Domowy alkohol

Napoje alkoholowe są chętnie spożywane w większości krajów. To doskonałe uzupełnienie spotkań towarzyskich, a także idealny dodatek do wielu potraw. W Europie można wyraźnie zauważyć podział preferencji. Południe Europy to głównie miłośnicy wina. Europa Zachodnia, w szczególności Niemczy, ale też Czechy, chętniej sięgają po piwo. Z kolei Polska i Europa Wschodnia miłuje się w wódce i innych alkoholach wysokoprocentowych.

Wino i piwo to alkohole o najdłuższej tradycji. W Polsce przez wieki popularny był miód pitny, który można łatwo otrzymać przez fermentację miodu w wodzie. W wielu kulturach spożywanie alkoholu miało znaczenie rytualne.

Wytwarzanie alkoholu w domu

W Polsce istnieją pewne ograniczenia dotyczące produkcji alkoholu w domu. Nie można, nawet na własny użytek, produkować alkoholu etylowego, czyli np. bimbru i spirytusu. Jednakże przygotowanie domowego wina, piwa, nalewek czy wódki (na bazie spirytusu zakupionego w sklepie) jest w pełni legalne, jeśli robimy to na użytek własny.

Pierwsze kroki w tworzeniu własnych kompozycji alkoholowych zazwyczaj stawiane są w nalewkach. Są one relatywnie proste, nie wymagają fermentacji i skomplikowanych zabiegów. Owoce, zioła, kwiaty, korzenie lub inne dodatki wystarczy zalać etanolem z wodą, mlekiem lub śmietaną. Potem pozostaje tylko przefiltrowanie po jakimś czasie i oczekiwanie na to, aż nalewka dojrzeje w smaku.

Nieco bardziej skomplikowane w produkcji mogą być wina, cydry, miody pitne, piwa czy rum. Wymagają one fermentacji, a przepis czasami wymaga wielotygodniowej pracy. Opłaca się jednak poświęcić czas na ich przygotowanie. W zamian otrzymujemy bowiem zupełnie unikalny, bogaty w smaki trunek. Domowe alkohole to doskonała opcja dla osób, które lubią bawić się przepisami i chcą stworzyć własną kompozycję.

Dla wielu rodzin wspólne wytwarzanie alkoholu jest poniekąd tradycją. Zwyczaj ten szczególnie zakorzeniony jest na wsi, gdzie do produkcji używane są własne owoce, czy samodzielnie zbierane zioła. Wspólna produkcja trunków alkoholowych może być więc sposobem na zacieśnienie więzi rodzinnych, a wspólna degustacja pozwala doskonale się bawić.

Odpowiednie przygotowanie do produkcji alkoholu

Dostępne w naszej ofercie akcesoria alkoholowe pozwalają rozpocząć przygodę z samodzielnie przygotowanymi trunkami. Balony winiarskie, drożdże i inne produkty są podstawą produkcji domowych alkoholi. W naszym asortymencie stawiamy na wytrzymałe elementy, które z łatwością można utrzymać w czystości. Należy bowiem pamiętać o tym, że przy produkcji alkoholu niezwykle ważna jest higiena. Nieprzestrzeganie zasad higieny może doprowadzić do rozwoju niepożądanych drożdży, które całkowicie zepsują całą produkcję. Dla własnego bezpieczeństwa należy pracować tylko na dobrze przygotowanych do tego elementach.

Już teraz zapraszamy do dokonywania zakupów w naszym sklepie. Asortyment tej kategorii został dobrany w taki sposób, aby usatysfakcjonować każdego kupującego. Tylko u nas znaleźć można szeroki wybór akcesoriów, dzięki którym produkcja domowego alkoholu będzie prosta i przyjemna.