Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Producent

Słoiki  

Planujesz wykonanie domowych przetworów? Wybierz wysokiej jakości słoiki z naszej oferty!


Jest 1 produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Słoiki niezbędne przy domowych przetworach

Konserwacja żywności do własnego użytku to bardzo popularny sposób na przechowywanie owoców i warzyw. Polska wieś nierozłącznie kojarzy się z domowymi konfiturami, kiszeniem kapusty i zamykaniem smaków lata w przetworach.

Dlaczego stosowanie słoików to najlepszy wybór?

Słoiki są najlepszym sposobem na przechowywanie żywności. Z łatwością można je wymyć i wyparzyć, a szklana powierzchnia odporna jest na zarysowania i uszkodzenia, w których mogłyby się rozwijać bakterie. Do tego szkło nie wchodzi w reakcję ze słodkimi czy kwaśnymi przetworami, jest więc zupełnie bezpiecznie. Słoiki z zamknięciem typu weck lub twist off, mogą zostać hermetycznie zamknięte w domowych warunkach. Jest to prosty sposób na przechowywanie żywności przez długi czas.

Szklane pojemniki są odporne na gotowanie w gorącej wodzie czy też pasteryzowanie w rozgrzanym piekarniku. Można więc przy ich pomocy łatwo zakonserwować żywność na długi czas. Do tego, w przeciwieństwie do niektórych rodzajów plastiku, szkło jest zupełnie bezpieczne w kontakcie z gorącą żywnością.

Szklane słoiki są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które poszukują sposobu na bezpieczne przechowywanie żywności. Poza tym mogą być wykorzystywane także do przechowywania przypraw, składników sypkich (np. cukier, mąka, makaron). Doskonale sprawdzają się w pracach artystycznych, pomagają utrzymać porządek. Co więcej, duże słoje wyposażone w odpowiednie pokrywki, mogą pełnić także funkcję baniaków na wino.

Dobierz słoik do przetworów

Planując wykonanie domowych przetworów, należy przede wszystkim zadbać o to, aby słoik został odpowiednio do nich dobrany. Nie może być zbyt mały, ale nie należy też wybierać słoików znacznie większych. Jeśli naczynie zostanie napełnione dżemem tylko do połowy, to nie zostanie on zamknięty hermetycznie, a bakterie będą miały do niego otwartą drogę.

Najczęściej do przetworów takich jak dżemy wybiera się małe słoiki o pojemności około 330 ml - z tego też powodu zazwyczaj nazywane są “dżemówkami”. Taki słoiki są wygodne w użyciu, a zawartości nie jest zbyt dużo, dzięki czemu po otwarciu zostanie szybko użyta. Większe słoiki doskonale sprawdzą się do soków, kompotów, a także kiszonych przetworów. Największe, nawet kilkulitrowe, używane są w wielu domach do przygotowywania kiszonych jabłek, ogórków i innych.

Szeroki wybór słoików

W naszej ofercie bez żadnych problemów znajdziesz szeroki wybór słoików, dzięki którym z łatwością przygotujesz dowolne przetwory. Staramy się, aby nasz asortyment był jak najbardziej rozbudowany, a tym samym świetnie spełniał oczekiwania wszystkich naszych klientów. Nie ma znaczenia, czy wybierasz niewielkie słoiki do przetworów, czy też potrzebujesz większej szklanej beczki - wszystko to znaleźć możesz w naszym asortymencie.

Jeśli masz zamiar zakupić słoiki, to zapraszamy serdecznie do przeglądania naszej oferty! Znajdziesz u nas nowe słoiki oraz nakrętki, które pomogą w prosty sposób zabezpieczyć zbiory na długie, zimowe miesiące.