Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Producent

Drożdże winiarskie  

Planujesz przygotowanie domowego wina? Potrzebujesz doskonałej jakości drożdży winiarskich - znajdziesz je w naszej ofercie.


Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Drożdże winiarskie - niezbędne w domowej produkcji wina

Domowa produkcja trunków, a w szczególności wina, ma długą tradycję. W gospodarstwach rolnych wino zazwyczaj przygotowuje się z owoców oraz ziół uprawianych i zbieranych przez członków rodziny. Drożdże winiarskie są ważnym elementem produkcji wina.

Wino bez drożdży?

Czy wykonanie wina bez użycia drożdży winiarskich jest możliwe? Tak, ale nie daje to dobrych rezultatów. Na skórkach owoców naturalnie występują dzikie szczepy drożdży, które doprowadzają do fermentacji w odpowiednich warunkach. Bez używania drożdży winiarskich można więc zrobić wino, ale taki napój będzie nieprzewidywalny, a jego jakość nie będzie najlepsza.

Sięgając po drożdże winiarskie, wprowadzasz do moszczu szlachetne szczepy drożdży. Odpowiednio wyselekcjonowane i wyhodowane w odpowiednich warunkach drożdże dają lepsze efekty podczas procesu produkowania trunku. Dzięki nim można uzyskać przewidywalny efekt, a tym samym z powodzeniem odtwarzać sprawdzone i lubiane przez wszystkich domowników przepisy. Odpowiednie drożdże to nie tylko smak, ale też określona moc wina i czas fermentacji. Korzystanie z nich powinno wejść w nawyk każdemu, kto planuje wykonać wysokiej jakości domowe wino.

Dobierz drożdze do rodzaju wina

W zależności od tego, ile czasu chcesz przeznaczyć na wytworzenie napoju alkoholowego oraz jaki smak chcesz uzyskać, musisz wybrać odpowiednie rodzaj drożdży.

W naszej ofercie możesz dostać zarówno drożdże pasywne oraz aktywne. Te drugie są gotowe do użycia natychmiast, a praca nad nimi ogranicza się do minimum. Z kolei drożdże pasywne wymagają wymieszania ich z wodą i cukrem oraz użycia specjalnej pożywki dla drożdzy, którą znajdziesz również w naszym asortymencie. Który rodzaj drożdzy wybrać? Wiele osób bardziej chwali sobie drożdże pasywne, bo dają lepszą kontrolę nad całym procesem, a wcale nie są skomplikowane w użyciu.

Drożdże winiarskie dzieli się również ze względu na gatunki szczepów drożdży, które w nich występują. To dzięki odpowiednim szczepom można uzyskać planowany efekt. Każdy producent określa sam, jaki efekt daje określony szczep. I tak można kupić na przykład drożdże określane jako Burgund, które nadają się do tworzenia czerwonych win półwytrawnych i półsłodkich. Z kolei na przykład szczep Sherry jest idealny do białych win deserowych z winogron, jabłek lub białych porzeczek.

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj alkoholu chcesz uzyskać lub wykonujesz trunek z mieszanych owoców, możesz sięgnąć po drożdże uniwersalne. Jak sama ich nazwa wskazuje, nadają się idealnie do stworzenia różnych napojów alkoholowych.

Wybieraj sprawdzone drożdże winiarskie

Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, masz pewność, że trunek, który wytworzysz w domu, będzie naprawdę doskonały. W sklepach znaleźć można nie tylko drożdże winiarskie, są bowiem dostępne również drożdże piekarskie, piwowarskie lub gorzelnicze. Nie nadają się one jednak do produkcji wina. Zakupując dobrej jakości drożdże przeznaczone do wina, masz pewność, że smak, zapach, kolor i klarowność tego napoju będą idealnie spełniały Twoje wymagania.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko drożdże, ale też szeroki wybór innych akcesoriów do produkcji domowych alkoholi. Zapraszamy na zakupy!