Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Producent

Balony winiarskie  

Domowa produkcja wina zaczyna się przede wszystkim od zakupu odpowiedniego balonu winiarskiego. W tej kategorii znajdziesz doskonałej jakości gąsiory, które pomogą Ci w przygotowaniu domowego trunku.


Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Domowe wino - zrób to sam

Marzy Ci się smak domowego wina według Twojej receptury? Ten trunek możesz przygotować samodzielnie, ale na początek potrzebujesz kilku gadżetów. Najważniejszym z nich jest baniak, nazywany też balonem lub gąsiorem. To naczynie, w którym zachodzi proces fermentacji.

Jak wybrać baniak na wino?

Pierwszym krokiem jest oszacowanie produkcji. Baniak nie może być przepełniony, ale nie może też być zbyt duży. Na początek polecamy zakup niewielkich, poręcznych gąsiorów, których pojemność wynosi 5 litrów. Pozwolą one zapoznać się ze wszystkimi procesami dotyczącymi produkcji domowego wina. Sprawdzają się też świetnie w mieszkaniach, gdzie niekoniecznie jest dużo miejsca na kilkunastolitrowy baniak winiarski.

Bardziej zaawansowani znajdą w naszej ofercie także baniaki o pojemności przekraczającej 50 litrów. To doskonały wybór dla osób z pewnym doświadczeniem, które mają pewność, że przepis na wino się uda. Duże pojemności są stworzone dla osób, które lubią zapełniać swoją spiżarkę domowym winem raz na jakiś czas.

W naszym asortymencie można zakupić między innymi baniaki w koszu. Takie rozwiązanie chroni szklany pojemnik przed stłuczeniem i pozwala na wygodne przenoszenie z miejsca na miejsce.

Plastik czy szkło?

Na rynku dostępne są zarówno balony szklane, jak i plastikowe pojemniki. Zyskały one popularność dzięki zestawom do produkcji domowego piwa. Teoretycznie są lepszym wyborem ze względu na lekkość i wytrzymałość - są mniej kruche niż baniaki szklane, które łatwo można uszkodzić. Mają jednak sporą wadę - zrobione są z matowego, nieprzezroczystego plastiku. Kontrola wina jest możliwa tylko po ich otworzeniu, co może wpłynąć negatywnie na proces fermentacji. Co więcej, chociaż początkowo są łatwiejsze do utrzymania w czystości, to z czasem pokrywają się od wewnątrz licznymi rysami. Może to przekładać się na zwiększenie liczby bakterii. Szkło jest materiałem wolnym od takich problemów.

W tej kategorii znajdziesz balony winiarskie szklane. Cenimy ten materiał i jesteśmy przekonani, że będzie doskonale służył przy produkcji domowych trunków. Szkło nie przebarwia się i spełnia swoje zadanie nawet po latach, o czym na pewno doskonale wiedzą osoby, których rodziny mają tradycję wykonywania wina i innych trunków w domu. Nawet po dekadach balony do wina nadają się do użycia.

Nie tylko do wina

Balony winiarskie na dobrą sprawę można wykorzystać do produkcji każdego alkoholu, w którym zachodzi proces fermentacji. Świetnie sprawdzają się do domowej produkcji piwa, czy cydru. Można w nich nastawić również domowy ocet jabłkowy. Po użyciu naczynia wystarczy dokładnie je umyć, tak, aby nie przenieść pozostałości drożdży z jednego wyboru do drugiego. Jak widać, jest to uniwersalne akcesorium, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Pomożemy Ci zrobić pierwsze domowe wino!

Jeśli przeglądasz tę kategorię, to z pewnością interesuje Cię robienie domowego wina. Pomożemy Ci w tym poprzez dostarczenie profesjonalnych akcesoriów winiarskich. Oferujemy szeroki asortyment, ukierunkowany na potrzeby naszych klientów. Doceniamy tworzenie własnych alkoholi i właśnie dlatego dostarczamy Wam wszystko, czego potrzebujecie!