Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Ogrzewanie - piece oraz akcesoria  

Chcesz ogrzać swój dom? A może szukasz dodatkowego sposobu na ogrzanie pomieszczeń gospodarczych? Najlepsze rozwiązania znajdziesz w tej kategorii!


Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Jak zadbać o ogrzewanie?

Wybór systemu ogrzewania dla domu nie jest łatwą sprawą. Nie można jednak zapominać o tym, że ogrzewanie jest bardzo ważne. W Polsce nie można sobie bowiem pozwolić na zamieszkiwanie przez cały rok w miejscu, gdzie nie ma żadnego sposobu na podniesienie temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Piec przydatny nie tylko zimą

Zima jest porą roku, która najbardziej kojarzy się z koniecznością ogrzewania pomieszczeń. O tej porze temperatury na zewnątrz bywają bardzo niskie, więc ogrzewanie domu jest koniecznością. Piec przydaje się jednak nie tylko zimą. Wiele osób zaczyna ogrzewanie domu już jesienią, a z pieca korzystają często również wiosną i sporadycznie w letnie, chłodne wieczory.

Posiadanie własnego, niezależnego systemu ogrzewania pozwala bowiem na korzystanie z niego w dowolnym momencie. Nie ulega więc wątpliwości, że piec jest niezbędnym elementem, który przydać może się przez cały rok. Co więcej, coraz więcej osób korzysta z pieców centralnego ogrzewania do podgrzewania wody do codziennego użytku.

Wybór technologii ogrzewania

Wybór technologii ogrzewania zależy od ilości miejsca, wielkości powierzchni do ogrzania i przyzwyczajeń mieszkańców. Starsze osoby mogą podchodzić nieufnie do nowoczesnych pieców c.o. z podajnikami, więc chętniej wybierają piec grzewczy opalany głównie drewnem.

Niewielkie piecyki, często nazywane kozami, sprawdzają się doskonale w miejscach, gdzie do ogrzania są niewielkie powierzchnie lub nie ma możliwości wykonania centralnego systemu ogrzewania. Piece grzewcze zabierają niewiele miejsca, łatwo je podłączyć, chociaż korzystanie z nich może być uciążliwe, to na pewno jest łatwe.

W domach, których mieszkańcy stawiają na komfort, często montowane są kotły c.o. W zależności od osobistych preferencji można wybrać klasyczny kocioł spalający drewno i węgiel, jak i inne rozwiązania. Obecnie na rynku zakupić można m.in. kotły przeznaczone do spalania pelletu, oleju, owsa, a nawet słomy. Daje to duże możliwości w kwestii wykorzystania samodzielnie pozyskanej biomasy.

Ogrzewania pomieszczeń gospodarczych

W gospodarstwach rolnych często dodatkowo ogrzewa się pomieszczenia, takie jak garaże, magazyny do przechowywania warzyw i owoców, obory, chlewy, kurniki. Odpowiednie ogrzewania sprawia, że praca w takich pomieszczeniach jest przyjemniejsza.

Do tego ogrzewanie pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta, przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim podnoszenie temperatury sprawia, że obornik szybciej wysycha, co przekłada się na kondycję zwierząt. Do ogrzewania używane są zazwyczaj elektrycznej nagrzewnice lub niewielkie, lekki piece trocinowe.

Ogrzewanie od A do Z

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania sprawia, że życie staje się bardziej komfortowe. Najnowocześniejsze urządzenia grzewcze są prawie w całości automatyczne i działają bez udziału człowieka. Dzięki temu można cieszyć się ciepłem w domu, bez konieczności doglądania pracy kotła grzewczego.

Szukasz odpowiedniego kotła, który zapewni ciepło w Twoim domu? A może potrzebne Ci są akcesoria do pieców, dzięki którym korzystanie z wybranego systemu ogrzewania będzie łatwiejsze? Wszystko to znaleźć możesz w naszej ofercie.