Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Piece i kotły  

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór pieców grzewczych. Dzięki nim Twój dom, warsztat albo garaż zawsze będzie ciepły!


Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Piece i kotły dla Twojego komfortu

Ogrzewania domu - kto nie ma go w dzisiejszych czasach? Ze względu na panujące w Polsce warunki pogodowe jest ono wręcz wymagane w okresie zimowym, a późną jesienią i wczesną wiosną również doskonale się sprawdza. Odpowiedni system ogrzewania domu pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury.

Jaka temperatura jest najlepsza?

Kwestia odpowiedniej temperatury często bywa sporna, wiele bowiem zależy od indywidualnych przyzwyczajeń. Wiele osób woli chłodniejsze pomieszczenia, w których temperatura wynosi 18 - 19 stopni Celsjusza. Duże grono osób czuje się jednak komfortowo dopiero wtedy, kiedy po domu można chodzić w krótkich spodenkach. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura może jednak prowadzić do częstych infekcji gardła, podrażnienia śluzówki czy przesuszenia skóry.

Najczęściej zaleca się utrzymanie temperatury nieprzekraczającej 21 stopni w pomieszczeniach dziennych. W kuchni, która nagrzewa się podczas gotowania, można sobie pozwolić na to, aby temperatura była niższa. Najcieplejszym pomieszczeniem w domu powinna być łazienka, a najchłodniejszym - sypialnia. Do uzyskania odpowiedniej temperatury, także zimą, potrzebny jest odpowiedni piec grzewczy.

Piece grzewcze

W naszej ofercie znaleźć między innymi piec grzewczy z szamotem (9 cegieł). Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, które chcemy nagrzać szybko, a przy tym nie chcemy co chwilę dokładać do paleniska. Piec grzewczy (10 cegieł) to rozwiązanie, które pozwala kontrolować temperaturę w każdej części budynku. Z powodzeniem można bowiem zainstalować kilka takich urządzeń i palić w nich niezależnie. To doskonałe rozwiązanie do domów wielorodzinnych.

Szamot, który znajduje się wewnątrz pieców, jest materiałem ceramicznym, który cechuje się wysoką odpornością na zmiany temperatury. Podczas palenia nagrzewa się, a potem przez długi czas oddaje zatrzymane ciepło. Piec grzewczy wykonany z blachy walcowanej cechuje się estetycznym wyglądem i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na ogrzanie swojego domu. W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór pieców grzewczych.

Piec nie tylko do domu

Chociaż zazwyczaj ogrzewamy jedynie budynki mieszkalne, to piece grzewcze stosować można we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki niewielkim rozmiarom i relatywnie niedużej wadze z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce. W przeciwieństwie do kotłów centralnego ogrzewania nie potrzebują skomplikowanej instalacji, a są w stanie ogrzać bardzo duże powierzchnie.

Piec trocinowy jest rodzajem prostego pieca grzewczego. Jak nazwa wskazuje, zazwyczaj spala się w nim trociny, ale też liście i drobne kawałki drewna. Prosta konstrukcja i łatwa obsługa sprawiają, że te piece są chętnie wykorzystywane w warsztatach, garażach czy też do dodatkowego ocieplania budynków inwentarskich, szczególnie podczas wycieleń i wykotów. Stosuje się je również podczas mrozów w pomieszczeniach służących do przechowywania plonów, szczególnie warzyw okopowych.

U nas kupisz idealny piec!

Poszukujesz dobrego sposobu na ogrzanie budynków mieszkalnych, inwentarskich lub gospodarczych? U nas znajdziesz szeroki wybór pieców i kotłów. Zapraszamy na zakupy!