Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Akcesoria do pieców i kotłów  

Sprawdzone akcesoria do pieców i kotłów, dzięki nim obsługa pieca na paliwo stałe będzie bajecznie prosta!


Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Jak zadbać o piec na paliwo stałe?

Większość osób w swoich domach korzysta z pieców na paliwo stałe. Drewno, ekogroszek oraz węgiel to najpopularniejsze sposoby ogrzania budynków mieszkalnych, gospodarczych i garaży. Dostęp do nich jest prosty, a piec dostosowany do ich spalania łatwy w obsłudze.

W trakcie codziennego użytkowania w wyniku spalania węgla, drewna i innych paliw stałych dochodzi do pojawienia się zanieczyszczeń w komorze spalania oraz komorze załadunkowej. Jest to proces zupełnie naturalny, ale te zanieczyszczenia należy regularnie usuwać.

Dlaczego należy regularnie czyścić piec?

Dostępne w naszym asortymencie akcesoria do pieców i kotłów pozwalają na prawidłowe ich używanie, a także na utrzymanie ich w czystości. Dlaczego należy regularnie pozbywać się zanieczyszczeń z pieców? Przede wszystkim ze względu na to, że tworzą one izolującą warstwę, która może negatywnie wpływać na wydajność pieca. Często wraz z upływem czasu można zauważyć, że piec nie jest tak wydajny, jak na początku. W wielu sytuacjach jest to po prostu wynik nieregularnego pozbywania się osadu.

Piece, które są zanieczyszczone, zużywają więcej paliwa, mają słabszy ciąg i szybciej się zużywają.

Akcesoria do czyszczenia

W naszym sklepie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne czyszczenie pieców i kotłów grzewczych. Dlatego też naszym klientom oferujemy szeroki wybór akcesoriów. Wygodna węglarka sprawdzi się nie tylko przy wnoszeniu węgla do domu, ale pozwoli również na szybkie wyniesienie popiołu oraz sadzy.

Do czyszczenia pieca przydadzą się również wykonane z drutu szczotki i skrobaki, które pozwolą na precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń osadzających się na ściankach. Jak często przeprowadzać proces czyszczenia? Tak często, jak tylko tego potrzebuje Twój piec. Częstotliwość czyszczenia zależy od rodzaju opału, częstotliwości używania, mocy pieca oraz sposobu używania. W celu uniknięcia nadmiernego zanieczyszczenia należy używać jedynie suchego opału, przeznaczonego do użytkowania w konkretnych modelu.

Akcesoria dla Twojej instalacji

W naszym sklepie, oprócz akcesoriów, które pozwalają na oczyszczenie pieca, znaleźć można szeroki wybór rur piecowych oraz kolanek, które pozwolą w prosty sposób zamontować piec w każdych warunkach. W asortymencie posiadamy rury o różnych średnicach i w różnych kolorach, dzięki temu można dopasować je do potrzeb własnej instalacji.

Piec grzewczy niekoniecznie musi być zamontowany w domu. W razie potrzeby możesz umieścić go na przykład w garażu, warsztacie czy innych pomieszczeniach gospodarczych. Piece grzewcze, które również są dostępne w naszej ofercie, są bardzo łatwe w montaż oraz użytkowaniu. Doskonale nadają się do używania w różnych warunkach. Wybierając akcesoria do Twojego pieca, skorzystaj z naszej oferty - u nas znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest Ci do prawidłowej eksploatacji i konserwacji pieca.

Jeśli zależy Ci na sprawnej instalacji i dobrych wynikach Twojego pieca, skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci nasz sklep. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.