Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Siekiery 

Siekiera jest jednym z podstawowych narzędzi w każdym gospodarstwie domowych. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór siekier, dopasowanych do różnych potrzeb.


Jest 3 produktów.
  • - Idealna do rozłupywania dużych pni - Ochraniacz z tworzywa - Ciężar głowicy 1830g - Ciężar całkowity 2460g - Długość 722mm - Narzędzie odporne na skrajne warunki atmosferyczne - Trwałe połączenie trzonka z głowicą - Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt.

    259,00 zł
  • - Idealna do rozłupywania średniej wielkości pni - Ochraniacz z tworzywa - Ciężar głowicy: 1086g - Ciężar całkowity: 1570g - Długość: 599mm - Narzędzie odporne na skrajne warunki atmosferyczne - Trwałe połączenie trzonka z głowicą - Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt.

    209,00 zł
  • - Wielkość siekiery umożliwia pracę jedną ręką - Ochraniacz z tworzywa - Ciężar głowicy 840g - Ciężar całkowity 1075g - Długość 443mm - Narzędzie odporne na skrajne warunki atmosferyczne - Trwałe połączenie trzonka z głowicą - Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt.

    169,00 zł
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Jak wybrać siekierę?

Nie ulega wątpliwości, że siekiera to jedno z podstawowych narzędzi w każdym gospodarstwie domowych. Przydaje się w wielu pracach, także ogrodowych. To narzędzie znane jest ludzkości od ponad 14 tysięcy lat!

Przez wieki wygląd i funkcjonalność tego narzędzia uległ zmianie, szczególnie w kwestii wykorzystywanych materiałów. Obecnie obuch (głowica) siekiery wykonany jest z metalu, a trzonek (rączka) z drewna lub tworzywa sztucznego. Produkowane zgodnie z nowymi technologiami narzędzia są bardzo lekkie.

Typy siekier

Wyróżnia się kilka rodzajów siekier ze względu na ich przeznaczenie. Czasami ciężko jest je uporządkować, bo jedno narzędzie może spełniać kilka funkcji.

Najpopularniejsze są siekiery do cięcia. Za ich pomocą można bez większych problemów rozciąć drewno w poprzek włókien drewna. Sprawdzają się więc przy wycinaniu drzew i przycinania krzewów. Ostrze jest cienkie i musi być dobrze zaostrzone, aby spełniało swoją funkcję. W zależności od drzewa, które chcemy ściąć, mogą one być bardzo małe albo bardzo duże.

Siekiery do łupania są stosowane głównie do przygotowania drewna na opał. Długi trzonek połączony jest z krótszym, masywnym obuchem. Głowica jest ostro zakończona, ale ma duży kąt ostrzenia, przez co mocno się rozszerza. Dzięki tej właściwości siekiera podczas uderzenia działa trochę jak klin i rozłupuje drewno do końca. Większość modeli siekier rozłupujących ma ciężką głowicę, której waga może przekroczyć 4 kg.

Siekierki kempingowe charakteryzują niewielkie rozmiary i mała waga. Lekkie i bardzo poręczne siekiery można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Ich konstrukcja została przemyślana do pracy w terenie. Używając siekiery kempingowej, można bez problemów obciąć gałęzie na opał, wykarczować krzewy, czy wykonać drobne prace ogrodowe. Doskonale tną zarówno wzdłuż, jak i w poprzek włókien drzewa.

Wyróżnić można także różne siekiery specjalistyczne, takie jak siekiery stolarskie, karczowniki, ciesielskie oraz rzeźbiarskie. Te narzędzia cieszą się popularnością szczególnie u osób, które potrzebują niezawodnego sprzętu do wykonania określonej, precyzyjnej pracy.

Na rynku dostępne są również siekiery uniwersalne. Jak sama nazwa wskazuje, nie mają one konkretnego przeznaczenia. Sprawdzają się dobrze do ścinania i cięcia drzewa na opał, są przydatne w pracach ogrodowych. Nie jest to jednak narzędzie mocno wyspecjalizowane, więc komfort pracy z taką siekierą może być mniejszy. W naszej ofercie znajdziesz w niskiej cenie różne modele siekier.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Szukasz idealnej siekiery? Zapoznaj się z naszymi propozycjami! Przygotowaliśmy szeroki wybór siekier o różnych właściwościach. Dzięki temu zakupisz dokładnie takie narzędzie, które jest Ci najbardziej potrzebne.

Naszym klientom oferujemy rozwiązania najwyższej klasy. Znajdziesz u nas klasyczne siekiery z drewnianą rączką, jak i nowoczesne propozycje z tworzywa sztucznego. Każdy proponowany przez nas model został dobrze sprawdzony, tak, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość prac.