Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Filtr produktów

Łopaty 

Łopata to podstawowe narzędzie w każdym gospodarstwie rolnym. U nas znajdziesz szeroki wybór łopat!


Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Łopaty - podstawowe narzędzie Twojej pracy!

Łopata jest jednym z podstawowych narzędzi, które używane jest chyba w każdym gospodarstwie domowym, a już na pewno w każdym gospodarstwie rolniczym. Teoretycznie nieskomplikowane, ale w rzeczywistości to od ich konstrukcji w dużej mierze zależy komfort pracy. Odpowiednio wyprofilowana łopata znacznie ułatwia pracę.

Łopaty tradycyjne wykonywane były z drewnianego trzonka oraz metalowego ostrza. Obecnie na popularności zyskują łopaty wykonane częściowo lub w całości z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Są znacznie lżejsze, a swoje zadanie wykonują równie dobrze!

Podział łopat ze względu na przeznaczenie

Zasadniczo łopaty dzieli się na dwie kategorie. Zostały one wyodrębnione na podstawie zastosowania. Pierwszą grupą łopat są narzędzia służące do kopania. W tej kategorii znaleźć można między innymi szpadle (sztychówki), niewielkie saperki, łopatki ogrodnicze. Charakteryzują się one ostrym, wąskim ostrzem, które pozwala na łatwe kopanie w ziemi. Ta grupa łopat wykorzystywana jest w ogrodnictwie, robotach budowlanych.

Drugą grupą są łopaty, które służą do przemieszczania oraz ładowania materiałów. Sprawdzają się głównie do sypkich, ziarnistych materiałów, takich jak piasek, żwir, czy kamienie. Szeroka, głęboka część robocza pozwala na jednorazowe przeniesienie dużej partii materiałów. W tej kategorii wyróżnić można modele przeznaczone do gruzu, piasku, węgla, zboża, a także łopaty do usuwania śniegu.

Łopaty do odśnieżania są często stosowane także w miastach. Dzięki nim zaledwie w kilka chwil można pozbyć się śniegu z terenu posesji, podjazdu czy też chodnika. Część robocza wykonana zazwyczaj jest z tworzywa sztucznego, dzięki temu łopata jest lekka i posługiwać można się nią bez żadnych problemów.

Jak wybierać łopatę?

Wybór łopaty zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu chcemy jej używać. Szpadel też nada się do przenoszenia piasku, ale płytka powierzchnia robocza sprawia, że taka praca przy jego użyciu będzie bardzo żmudna. Podobnie wygląda kwestia kopania - można to zrobić łopatą przeznaczoną do ładowania zboża, ale nie można mówić o żadnym komforcie pracy. Wybierając to narzędzie, należy więc przede wszystkim kierować się przeznaczeniem.

W większości gospodarstw rolnych na stanie jest kilka łopat różnego rodzaju. Dzięki temu w każdej chwili można skorzystać dokładnie z takich narzędzi, jakie są potrzebne. Podstawą na pewno jest jedna łopata do kopania oraz jedna przeznaczona do ładowania. Przyda się również narzędzie, które służy do usuwania śniegu.

Znaczącym aspektem jest odpowiednia jakość wykonania. Złe wyprofilowanie, nietrwałe elementy i złe dopasowanie materiałów pod względem pracy sprawiają, że tak proste narzędzie może być zupełnie bezużyteczne.

W naszym asortymencie znaleźć można wysokiej klasy łopaty, które doskonale spełniają swoją funkcję.