Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Trawy

Filtr produktów

Producent

Trawy 

Piękny trawnik to Twoje marzenie? Pierwszym krokiem na drodze do niego są odpowiednie nasiona - znajdziesz je w tej kategorii.


Jest 4 produktów.
 • Mieszanka najlepszych gatunków traw gazonowych odpornych na wzmożone wydeptywanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Przeznaczona na tereny intensywnie użytkowane.  Zastosowanie: boiska i tereny sportowe, place zabaw.

  13,00 zł
 • Mieszanka traw przeznaczona na tereny suche i silnie nasłonecznione. Dzięki rozbudowanemu systemowi korzeni charakteryzuje się zwiększoną tolerancją na długotrwały brak wody i przesuszenie. Zastosowanie: trawniki rekreacyjne na terenach nasłonecznionych, trawniki miejskie.

  13,00 zł
 • Mieszanka dająca pewność otrzymania prawdziwego, soczyście zielonego trawnika.  Przygotowana ze specjalnie dobranych gatunków traw odpowiadających charakterystyce polskiego klimatu. Dzięki temu od wielu lat cieszy się rosnącym uznaniem użytkowników.  Zastosowanie: trawniki rekreacyjne, trawniki uniwersalne.

  10,00 zł
 • Uniwersalna mieszanka traw ogólnego przeznaczenia. Zastosowanie: trawniki rekreacyjne, tereny zielone, pasy zieleni.

  12,00 zł
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Jak zasiać trawę?

Trawnik to dosyć łatwy w założeniu kawałek zielonej przestrzeni. W jednym trawniku często koegzystuje kilkanaście gatunków różnych roślin. Pielęgnacja nad trawnikiem nie jest jednak łatwa, ale warto się starać - raz zasiany może bowiem służyć przez długie lata.

Wybór trawy i przygotowanie podłoża

Siew trawy jest relatywnie prosty, chociaż przygotowanie do tego procesu bywają długie. Przede wszystkim potrzebne są odpowiednie nasiona - znaleźć je możesz w naszej ofercie. Szeroki wybór nasion twarzy pozwala wybrać dokładnie taką mieszankę, jakiej potrzebujemy. Trawa ma bowiem wiele różnych gatunków, a każdy z nich ma inne wymagania co do nawadniania czy ilości promieni słonecznych. Istnieją także odmiany trawy dostosowane do intensywnego użytkowania, na przykład na boiskach sportowych. Wybór odpowiednich nasion to pierwszy krok do uzyskania idealnego trawnika. Nie wiesz, jaką mieszankę najlepiej wybrać? W takim wypadku dobrze sprawdzi się uniwersalna mieszanka trawnikowa lub, o ile jest to możliwe, podzielenie ogrodu na strefę sportową i rekreacyjną.

Siew trawy powinien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem podłożą. Na ten proces składa się spulchnienie ziemi i usunięcie kamieni oraz chwastów. Można to wykonać ręcznie, jak i przy pomocy maszyn rolniczych oraz środków chwastobójczych. Czasami konieczne jest poprawienie jakości ziemi poprzez dodanie piasku, wysypanie warstwy próchniczej lub zastosowanie zabiegu wapnowania. Teren przeznaczony pod zasiew powinien być wyrównany. Należy także zabezpieczyć go przed ptakami, zwierzętami domowymi i dziećmi. Wysiew nie może jednak odbywać się bezpośrednio po przygotowaniu podłożą. Często dochodzi bowiem do miejscowego zapadania się ziemi, należy więc odczekać minimum 10 dni, aby gleba się ustabilizowała.

Termin wysiewu trawnika

W jakim momencie najlepiej wysiewać trawnik? Można to zrobić zarówno w okresie wiosennym lub jesiennym. Zimą jest to niemożliwe z wiadomych względów, a lato może okazać się zabójcze dla młodej trawy. Najlepiej wybrać jesienny siew, który zazwyczaj udaje się lepiej. Dlaczego tak się dzieje? Przez lato ziemia dobrze się nagrzewa i jest odpowiednio nawilżona. Sprzyja to kiełkowaniu nasionek.

Wysiew najlepiej przeprowadzić w pogodny, bezwietrzny dzień. W zależności od wybranego rodzaju trawy, potrzebne są różne ilości nasion. Siejąc nasiona trawy, należy pamiętać o zakupieniu trochę większej ilości - może przydać się do ewentualnych poprawek. Trawa nie może być siana zbyt głęboko, inaczej nie wykiełkuje. Na lekkich glebach głębokość wysiewu nie może przekraczać 1 cm. Trawę należy lekko przykryć warstwą ziemi bez kamieni.

Pielęgnacja Twojego nowego trawnika

Po kilku dniach od zasiewu pojawią się pierwsze źdźbła trawy. Chociaż nowo założony trawnik nie wygląda zbyt imponująco, to już w najbliższym czasie na pewno będzie zachwycał każdego.

O trawę, tak jak o każdą inną roślinę, należy dbać w odpowiedni sposób. Regularne zraszanie, stosowanie nawozów, a także wertykulacja odpowiednio wpłyną na wygląd i żywotność trawy.