Ten sklep używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Blog

Pastuch elektryczny - o czym trzeba pamiętać

Pastuch elektryczny potrafi znacznie ułatwić życie hodowcy. Jego montaż nie jest skomplikowany, trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to urządzenie elektryczne, w związku z tym należy dokładnie przemyśleć najmniejsze szczegóły inwestycji. Przede wszystkim warto skupić się na jakości wykorzystywanych komponentów.
Czytaj dalej

Sznurek czy siatka do bel rolujących?

Wielu rolników staje przed trudnym wyborem odpowiedniej metody owijania bel. Proste pytanie: „sznurek czy siatka?” wciąż wzbudza spore kontrowersje. Oba rozwiązania mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W rzeczywistości podstawowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę w czasie doboru odpowiedniej opcji, jest czysta ekonomia.
Czytaj dalej

Walka z muchami - jak skutecznie pozbyć się owadów?

Walka z owadami w gospodarstwie domowym potrafi być bardzo uciążliwa. Aby zakończyła się sukcesem, należy wybrać odpowiednie środki. Warto dokładnie zaplanować proces walki z muchami i sięgnąć po sprawdzone środki. Wbrew pozorom nie musi być to czynność wymagająca i skomplikowana.
Czytaj dalej

Plandeka - zielona czy niebieska? Wybór właściwej plandeki

Prace w gospodarstwie rolnym wymagają wykorzystywania różnorodnych narzędzi. Niezwykle ważne są te, które pozwalają na ochronę przedmiotów znajdujących się poza zabudowaniami. Wybór odpowiedniej plandeki zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa przedmiotów różnego typu.
Czytaj dalej

Opryskiwacz – kompletowanie i wybór

Opryskiwacz jest niezbędnym narzędziem w każdym nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Dzięki niemu możliwa jest właściwa ochrona roślin oraz zapewnienie im odpowiedniego tempa wzrostu. Aby spełniał swoją rolę, musi sprostać szerokiemu zakresowi norm – podczas wyboru opryskiwacza należy kierować się nie tylko prawnymi wytycznymi, ale także jego jakością.
Czytaj dalej

Jak pozbyć się much i komarów?

Lato to bez wątpienia ulubiona pora roku większości z nas. Wysokie temperatury i długie wieczory sprawiają, że całe dnie chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Niestety, ten cudowny czas uwielbiają nie tylko ludzie. To także okres wzmożonej działalności wielu owadów. 
Czytaj dalej

Nawożenie roślin doniczkowych

Obiegowa opinia głosi, że nawożenie gleby przeprowadza się wyłącznie w profesjonalnym sadownictwie i ogrodnictwie, amatorzy, którzy traktują te zagadnienia hobbystycznie, nie muszą się o nie martwić. To niestety zupełnie błędne podejście. 
Czytaj dalej

Zakładanie trawnika krok po kroku

Piękny i równy trawnik może stać się naszą najlepszą wizytówką i idealnym uzupełnieniem projektu każdego ogrodu. Świadczy nie tylko o poczuciu dobrego smaku, ale także o… skrupulatności i pracowitości właściciela, bo, musimy się tutaj wszyscy zgodzić, założenie i utrzymanie murawy to nie tylko olbrzymia przyjemność, ale także niezwykle ciężka praca.
Czytaj dalej

Kalosze - niezastąpiona pomoc w gospodarstwie

Praca w gospodarstwie potrafi być niesamowicie wyczerpująca i wymagająca pod każdym względem. Aby zredukować obciążenia i zapewnić sobie odpowiedni poziom ochrony, wybieramy narzędzia wysokiej jakości. Czasami jednak nawet najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty nie uchronią nas przed stratami i kontuzjami. W sytuacji krytycznej najbardziej przyda nam się to, co najmniej dostrzegalne i zaawansowane. 
Czytaj dalej

Olej do ciągników - jak wybrać odpowiedni?

Podczas pracy w gospodarstwie narzędzia i maszyny zostają poddane ekstremalnym obciążeniom. Aby pracowały na najwyższych obrotach, musimy odpowiednio o nie zadbać. Dobry gospodarz zwraca uwagę na tysiące elementów, które przekładają się na końcowy sukces. Przeczytaj jak wybrać odpowiedni olej do ciągnika.
Czytaj dalej